Szymon Marciniak jest sędzią bałkańskiego hitu. Atmosfera zapowiada się gorąco

Szymon Marciniak będzie sędzią bałkańskiego hitu. W piątek 23 września o 20:45 Bośnia i Hercegowina zmierzy się z Czarnogórą. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie i emocjonująco. Przede wszystkim są to reprezentacje krajów bałkańskich, gdzie wiadomo, że na trybunach zawsze jest „gorąco”. Dodatkowym aspektem jest walka o awans do dywizji A Ligi Narodów.

Obecnie Bośnia i Hercegowina zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z ośmioma punktami na koncie. Tuż za nimi jest Czarnogóra z tylko jednym oczkiem mniej. W trzeciej grupie Ligi Narodów B nadal znajdują się reprezentacje Finlandii i Rumunii, choć nie liczą się one w walce o awans do wyższej ligi. Na pierwszym spotkaniu Bośnia i Hercegowina – Czarnogóra to był remis 1-1.

Szymon Marciniak pojedzie do Bośni i Hercegowiny na mecz Ligi Narodów ze swoim stałym zespołem sędziowskim. Asystentami będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Pełni funkcję sędziego technicznego Tomasz Musiałi usiądą przed monitorami VAR Tomasz Kwiatkowski oraz Piotr Lasyk. Pracę naszych sędziów oceniać będzie obserwator UEFA Alon Yefet z Izraela.

Szymon Marciniak ma bardzo dobry początek sezonu 2022/23. Bardzo dobrze radzi sobie w polskiej lidze, a dodatkowo jest przypisywany do spotkań UEFA. W ostatnich meczach Ligi Narodów prowadził mecz Anglia – Włochya w Lidze Mistrzów miał się spotkać Atletico Madryt – FC Portooraz PSV – Rangers w play-offach.

W sobotę w meczu Ligi Narodów weźmie udział jeszcze dwóch polskich sędziów. Odbędzie się spotkanie w Dywizji C Cypr – Grecjaktórą poprowadzi bułgarski sędzia Aleksiej Kulbakow. Na tym spotkaniu Polacy zasiądą przed monitorami VAR: Bartosz Frankowski oraz Paweł Pskitktórzy pomogą swoim bułgarskim kolegom. Spotkanie rozpoczyna się o 20:45.

Zobacz też: Nicola Zalewski po meczu Polska – Holandia

Czytaj też: Wszystkie grzechy Michniewicza


INTERIA.PL

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.