Tak mają wyglądać mistrzostwa świata w siatkówce. Wiadomo, ilu będzie gospodarzy – Siatkówka – Sport Wprost

Mistrzostwa świata w siatkówce 2022 miały się odbyć w Rosji, ale w związku z atakiem tego kraju na Ukrainę FIVB odebrało Rosjanom możliwość organizacji turnieju. Został on sprawnie przechwycony przez Polskę, która ustami premiera Mateusza Morawieckiego szybko ogłosiła, że ​​będzie głównym organizatorem turnieju. Słowenia też musiała w tym pomóc.

Sprawa nie była jednak do końca jasna, gdyż pojawiły się głosy, że do organizacji turnieju włączy się trzeci gospodarz. Najwięcej mówiło się o Włochach. Według Sport.pl, FIVB docelowo poinformuje o dwóch oficjalnych gospodarzach, bo Italia nie dogadała się z federacją. W piątek 24 czerwca siatkarska organizacja ma zatwierdzić przygotowany przez oba kraje plan imprezy.

Mistrzostwa Świata FIVB. Jaki jest podział obowiązków?

Według Sport.pl oba kraje mają być podzielone równo z obowiązkami do ćwierćfinału włącznie. Oba kraje zorganizują mecze trzech grup turniejowych, mecze 1/8 finału i dwa ćwierćfinały. Wtedy cała impreza ma przenieść się do Polski. Półfinał, finał i mecz o trzecie miejsce zostaną rozegrane w katowickim Spodku. Jeśli gospodarze (Polska i Słowenia) awansują do 1/8 finału, zostaną rozstawieni z numerami 1 i 2, aby mogli spotkać się najwcześniej w półfinale. Wcześniejsze mecze będą rozgrywane przed własną publicznością.

Polska część 1/8 finału i ćwierćfinału odbędzie się w Arenie Gliwice. Grupy z Polakami i Ukraińcami zagrają w katowickim Spodku, a trzecia grupa (E lub F) zagra w Częstochowie.


Przeczytaj także:
Wszystko jest teraz jasne! Wiadomo, w którym klubie NBA zagra Jeremy Sochan

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.