Tauron Liga: Lana Conceicao zagra w drużynie UNI Opole

Brazylijska gospodyni Lana Conceicao została zawodniczką ligowej drużyny siatkarskiej UNI Opole. Dzięki temu w drużynie ponownie znajdzie się zawodnik z Brazylii. W zeszłym sezonie grała tam Regiane Bidias – na tej samej pozycji.

„Lana zajmuje się siatkówką od 8 roku życia, a startowała w Sao Jose dos Campos. W wieku 17 lat przeniosła się do Sao Paulo, a następnie do Belo Horizonte, gdzie z Minasem zdobyła dwa mistrzostwa Ameryki Południowej, Tremendous ligi i klubowego wicemistrza świata w 2018 roku” – napisał w poniedziałek w komunikacie UNI.

Jak dodano, jest to młodzieżowa reprezentantka Brazylii, została już powołana do szerokiego składu pierwszej reprezentacji. Ostatnie dwa sezony spędziła we Włoszech. Ostatnio grała w drużynie Cda Volley Talmassons (z Udine), która rywalizuje w Serie A2 (drugi poziom gry).

ZOBACZ TEŻ: Maciej Biernat kontynuuje trenera Grota Budowlane Łódź siatkarzy

Wcześniej opolski klub ogłosił, że nowymi zawodniczkami są także: Pola Janicka (quarterback, grała wcześniej w drużynie juniorów MKS Kalisz i pierwszoligowego SMS PZPS Szczyrk), Natalia Kecher (środek, SMS PZPS Szczyrk), Amelia Senicka (gospodarz, Joker Świeciu).

Trenerem drużyny pozostał Nicola Vettori. Ma jednak nowego asystenta. Był to Akis Efstathopoulos.

Opolanki zajęły siódme miejsce w zakończonym przedligowym sezonie. To wtedy wystąpili po raz pierwszy w historii wśród najlepszych.

AA, PAP

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.