Tauron Liga: Maria Stenzel będzie nadal grać w Chemik

Maria Stenzel nadal będzie grać w Chemiku.

Grupa Azoty Chemik Police przedłużyła umowę z Marią Stenzel. Libero reprezentacji Polski gra w tym klubie od 2021 roku i w jego barwach zdobył mistrzostwo Polski.

– W dniu podpisania kontraktu, rok temu, powiedziałem: jeśli chcesz zdobyć mistrzostwo Polski, to Chemik daje ci na to największą szansę. Mam pierwsze w karierze złoto i będzie to coś, co zapamiętam do końca życia. Wiem, że najważniejsze mecze w przyszłym sezonie odbędą się w Policach. Cieszę się, że jestem ich częścią – powiedział siatkarz.

Zobacz też: Marek Mieśmieński w przyszłym sezonie zostanie trenerem Chemik Police

Stenzel zagrał w 28 meczach ligowych sezonu 2021/22. Pod koniec turniejów najlepiej akceptującym siatkarzem okazała się Tauron Liga (61,70% pozytywny odbiór).

Obecnie libero przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej Polski. Po dwóch tygodniach w Lidze Narodów jest najlepszą obrończynią turnieju i zajmuje czwarte miejsce wśród najlepszych gospodarzy.

Skład Grupy Azoty Chemika Police na sezon 2022/23 (stan na 22 czerwca):

gospodarz: Martyna Łukasik
napadający:
środek: Iga Wasilewska
rozgrywający:
libero: Marii Stenzel.

RM, Polsat Sport, chemik-police.com

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.