Te słowa zranią Lewisa Hamiltona. Czy powinien zakończyć karierę?

„Jeśli jakikolwiek kierowca ma obawy o swoje zdrowie, powinien opuścić F1” – mówi David Coulthard. Szkot nie rozumie obecnych skarg Lewisa Hamiltona czy George’a Russella na podskakujące samochody.

Katarzyna Łapczyńska

Lewis hamilton

Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton

David Coulthard mówił o podskakujących samochodach Formuły 1, które od początku sezonu 2022 wzbudzały ogromne emocje na padoku. Przedstawiciele Mercedesa – Lewis Hamilton i George Russell – narzekają głównie na nowe przepisy techniczne. Ekipa z Brackley niezbyt dobrze zapoznała się z nowym regulaminem, przez co straciła tytuł hegemona F1.

– Są zespoły, które mają więcej trudności i zawsze będą narzekać głośniej niż te, które mają się dobrze. Ale wszyscy projektowali swoje samochody w tych samych okolicznościach, z tymi samymi zasadami, jak zauważył były wicemistrz świata F1 w The Mirror.

– W mojej karierze byłem po obu stronach. Czasami moja drużyna miała przewagę, ponieważ wykonywała lepszą pracę niż konkurencja. Czasami byłem w drużynie, która radziła sobie gorzej i musiało to boleć – dodał Coulthard.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspsport: co się tam stało? Szalone sceny po meczu Polaków!

Szkot nie rozumie jednak niektórych komentarzy Hamiltona i Russella, którzy nawołują do nagłej zmiany przepisów F1, podczas gdy Mercedes ma przede wszystkim problemy z podskakiwaniem samochodów. – Jeśli kierowca czuje się niekomfortowo, jeśli ma obawy o swoje zdrowie, powinien opuścić F1. Mamy ogromną liczbę chłopaków i dziewczyn, którzy chcą zająć jego miejsce. To nie jest sport dla księżniczek, powiedział były kierowca Williamsa, McLarena i Crimson Bull Racing.

Według Coulharda kierowcy F1 zapomnieli, że mają do czynienia z najszybszymi samochodami na świecie i że jazda nimi musi być trudna. – Musisz zrozumieć, że to nie są maszyny z poduszką powietrzną. Jeśli jesteś bokserem, akceptujesz, że ktoś uderzy Cię w twarz. Jeśli jesteś piłkarzem, zakładasz sobie, że ktoś może wbić ci buty w nogę. Moja dziewczyna grała w reprezentacji Szwecji, była w ataku, a rywale wielokrotnie próbowali ją znokautować – skomentował 51-latek.

Szkot jest przekonany, że zespoły wraz z nabytą wiedzą będą w stanie ograniczyć negatywne zjawisko podskakiwania samochodów. – Sytuacja ulegnie poprawie, a z czasem kierowcy nawet się do tego przyzwyczają – podsumował.

Przeczytaj także:
Skandal w F1. Kierowca zawieszony
Sensacyjna informacja na temat Micka Schumachera

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Lewis Hamilton zakończy karierę po sezonie 2022?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.