Thermomix znika w szaleńczym tempie. Polacy zdecydowali

Grupa Vorwerk, producent kultowego Thermomixa, podsumowała 2021 rok. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, gdzie urządzenie sprzedaje się najlepiej. Tak, tylko w Polsce.

Pod koniec maja w Austrii odbyła się impreza firmowa marki Vorwerk. Podczas niej podsumowano 2021 i wręczono nagrody dla najlepszych działów. W ten sposób dowiedzieliśmy się, gdzie Thermomix sprzedaje się najlepiej. Skoro o tym piszemy, zapewne już odgadniecie odpowiedź.

Thermomix najlepiej sprzedaje się w Polsce

Nagroda Rynek Roku 2021 została przyznana firmie Vorwerk Polska. Wynika to z ogromnego wzrostu sprzedaży aż o 42,8 proc. Każdego roku.

W sumie w naszym kraju sprzedano prawie 220 tys. urządzeń o łącznej wartości 231 mln euro. To rekord dla całej firmy – informuje SuperBiz. Drugie miejsce zajęły Włochy tylko 170 milionów euro. Natomiast o rodzimych Niemczech nawet nie wspomina się.

Cieszymy się, że Thermomix jest sobie polecany przez kolejne pokolenia rodzin w całej Polsce. Marka stała się symbolem najwyższej jakości i profesjonalnej obsługi. W 2022 roku po raz czwarty w naszej historii zostaliśmy uhonorowani prestiżowym tytułem Superbrands Poland’s Selection. Mamy nadzieję, że Kobold spodoba się również naszym klientom.

– powiedział Wojciech Ćmikiewicz, dyrektor generalny Vorwerk Polska.

Jak widać, mimo wysokiej ceny, Polacy szczególnie cenią sobie urządzenia Thermomix. Miniony rok dla polskiego oddziału to nie tylko rekordowa sprzedaż, ale także nowa siedziba w kompleksie West 4 Enterprise Hub we Wrocławiu, a także sprzedaż milionowego egzemplarza w naszym kraju.

Patrzeć: Thermomix w tarapatach. Znana firma chce zdetronizować Niemców

Patrzeć: Thermomix znika i to nie jedyny. Całe Niemcy mają czkawkę

Źródło zdjęcia: Fabio Pagani / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Superbiz, wyd. własny

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.