Thierry Henry poprowadzi Belgię przeciwko Holandii

Francuz Thierry Henry, asystent Roberto Martineza, poprowadzi belgijskich piłkarzy w niedzielnym meczu z Holandią w ostatniej rundzie Ligi Narodów. Hiszpański trener został zawieszony za niesportowy gest w czwartkowym meczu z Walią (2:1), poinformowała federacja.

– Thierry Henry zastąpi zawieszonego trenera Roberto Martineza w meczu z Holandią – powiedział Belgijski Związek Piłki Nożnej.

ZOBACZ TAKŻE: Jerzy Engel: Nasi zawodnicy patrzyli na to, co Holendrzy robią z piłką, zamiast o nią walczyć

Hiszpański trener w doliczonym czasie w pojedynku z Walią zobaczył czerwoną kartkę za opóźnianie gry, ponieważ opóźniał podanie piłki zawodnikowi z Walii.

– Nie rozumiem tej czerwonej kartki, właśnie wziąłem piłkę. W najlepszym razie był żółty. Zobaczymy, czy możemy się odwołać. Przyznaję, że byłem trochę zaskoczony, że zostałem wykluczony z następnego meczu za coś takiego” – wyjaśnił Martinez.

– To oczywiste, że oddałbym piłkę naszym przeciwnikom, nie zamierzałem się z nimi kłócić – dodał.

W niedzielę Belgia zmierzy się z Holandią w „derbach”, które zainaugurowało u siebie 1:4. Aby wygrać grupę i zakwalifikować się do turnieju finałowego, LN musi wygrać w Amsterdamie minimal trzema bramkami.

Po czwartkowym zwycięstwie nad Polską w Warszawie, Holandia zajmuje pierwsze miejsce w grupie A4 z 13 punktami. Belgia ma 10.

Henry jest byłym piłkarzem m.in. Barcelona i Arsenal Londyn, mistrz świata z reprezentacją Francji od 1998 roku. Karierę zakończył w 2015 roku w amerykańskiej drużynie New York Pink Bulls.

Swoją przygodę z treningami rozpoczął jako asystent Martineza w 2016 roku, następnie pracował – bez sukcesów – jako pierwszy trener we francuskim AS Monaco i Montreal FC. W 2021 powrócił do reprezentacji Belgii.

fdz, PAP

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.