Thierry Henry przejmuje kontrolę. Dla jednej gry Pique Brak

Na piątym spotkaniu Ligi Narodów Polacy po raz drugi zmierzyli się z Holandią, tym razem na PGE Narodowym. Poprzedni mecz w Rotterdamie zakończył się remisem 2:2, ale w czwartek obraz na boisku był znacząco inny. Podopieczne Czesława Michniewicza zaprezentowały się z bardzo słabej strony i przegrały 0:2.

Obejrzyj wideo
Lewandowski wrócił do domu. Reakcja fanów była podzielona

Henry poprowadzi Belgię przeciwko Holandii. Jest decyzja związku belgijskiego

W drugim meczu grupy 4 Belgowie zmierzyli się z Walią, która zamknęła stół. Brązowi medaliści mistrzostw świata 2018 ustanowili wynik w pierwszej połowie, strzelając dwa gole. Pierwsze trafienie w 10. minucie strzelił Kevin de Bruyne, a kolejne w 37. minucie Michy Batshuayi. Chociaż Kieffer Moore strzelił gola dla Walii na początku drugiej połowy, mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 dla Belgów.

Brat Paula Pogby zdradza więcej faktów. “Każdy pozna prawdę o tobie”

W ostatnim meczu grupy 4 Belgia zmierzy się w Amsterdamie z Holandią. Trener gości Roberto Martinez nie będzie obecny na ławce trenerskiej. Hiszpan w dogrywce przeciwko Walii otrzymał czerwoną kartkę za opóźnianie gry. Okoliczności były dziwaczne, bo trener nie chciał oddać piłki rywalowi.

Hiszpan skomentował decyzję sędziego w następujący sposób. – Nie rozumiem tej czerwonej kartki, właśnie wziąłem piłkę. W najlepszym razie był żółty. Zobaczymy, czy możemy się odwołać. Przyznam, że trochę się zdziwiłem, że za coś takiego zostałem wykluczony z kolejnego meczu – powiedział.

W ten sposób asystent Martineza, Thierry Henry, poprowadzi belgijską drużynę narodową przeciwko Holendrom. – Thierry Henry zastąpi zawieszonego trenera Roberto Martineza w meczu z Holandią – powiedział w oświadczeniu Belgijski Związek Piłki Nożnej.

Goran Pandev w meczu Austria – Macedonia Północna podczas Euro 2020Goran Pandev powiedział „dość”. Legenda, która utorowała drogę

Legendarny francuski piłkarz rozpoczął swoją przygodę z reprezentacją Belgii w 2016 roku. Henry był częścią sztabu Martineza podczas mundialu w 2018 roku, kiedy drużyna sięgnęła po brąz. W tym samym roku były napastnik objął stanowisko głównego trenera AS Monaco. Po nieudanym sezonie zasiadł na ławce trenerskiej Montreal Influence, by w 2021 roku wrócić do pracy z belgijskim zespołem.

Ostatnie mecze grupy 4 zostaną rozegrane w niedzielę 25 września. Polacy na wyjściu zmierzą się z walijską drużyną, a Holandia przejmie w Amsterdamie Belgię. Oba pojedynki rozpoczną się o 20:45.