“To absurd.” Sfrustrowani Rosjanie narzekają w mediach

Rosyjscy sportowcy i trenerzy mają dość tego, że nie mogą brać udziału w międzynarodowych zawodach. Frustracja jest tym większa, że ​​jest to dla nich jedna z najważniejszych dyscyplin sportowych.

Krzysztof Kaczmarczyk

Eteri Tutberidze

Getty Photographs / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Eteri Tutberidze

Wojna, którą Rosjanie rozpoczęli w lutym na Ukrainie na rozkaz Władimira Putina, ma swoje konsekwencje. Cały świat nałożył na nich różnego rodzaju sankcje, ale to nie wszystko.

Nie inaczej jest w świecie sportu, gdzie federacje, związki i organizatorzy turniejów międzynarodowych usunęli rosyjskich sportowców z listy uczestników.

Jedną z takich relacji jest m.in. Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU), która w marcu zdyskwalifikowała Rosjan, boli ich najbardziej.

ZOBACZ WIDEO: Co za strzał! Ten cel można oglądać w nieskończoność

Czemu? Powód jest bardzo prosty. Reprezentanci tego kraju to światowa elita w łyżwiarstwie figurowym, ale nie mogą walczyć o wielkie triumfy. Sytuacji nie da się pogodzić m.in. z jednym z najlepszych trenerów Eteri Tutberidze.

– Wszystko jest bardzo frustrujące. Bardzo dużo rozumiem, ale nie zgadzam się na usunięcie naszych sportowców, naszych dzieci, z zawodów międzynarodowych. To absurd, pomóż nam wyjść z tej sytuacji, cytuje ją portal sport.ru.

Wcześniej – w podobnym tonie – przemawiała inna uznana trenerka, Tatiana Tarasowa. „Naszym jedynym problemem są ludzie z Międzynarodowego Związku Łyżwiarstwa, którzy wciąż nas atakują” – przyznała.

– Co ci zrobiły nasze małe dziewczynki? Zabił kogoś, obrabował kogoś? ona kontynuowała. – Rosja to kraj, który rozwinął łyżwiarstwo figurowe. Nie rozumiem, dlaczego wszyscy nasi sportowcy powinni teraz cierpieć.

Trzeba jednak dodać, że wielu rosyjskich sportowców publicznie popiera Putina, a na zawodach pokazali się z odznaką „Z”. Federacje mają prawo ograniczyć lub całkowicie usunąć Rosjan z ich zawodów, z których chętnie korzystają.

Im dłużej trwa zakaz, tym więcej nerwów i frustracji będzie. To nie podlega dyskusji. Rosjanie mogą jednak mieć skargi przeciwko sobie, a konkretnie przeciwko swojemu prezydentowi.

Zobacz też:
Wojna w Związku Polskim! Były trener Justyny ​​Kowalczyk wydał oświadczenie
Małysz potrzebuje polskich skoczków. Postawił sobie ambitny cel

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.