To był fatalny wypadek. Nasz konkurent wyglądał jak “obcy z kosmosu”

– Nie patrzę na jazdę Kasi jak na naszych przyjaciół i kibiców przez pryzmat wyniku, ale pod kątem bezpieczeństwa – mówi w rozmowie z “Faktem” Stanisław Niewiadomy. Jej córka ostatnio wiele zrobiła.

Krzysztof Kaczmarczyk

Katarzyna Niewiadoma

Getty Pictures / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma

Tydzień temu wszyscy pisali o historycznym sukcesie Katarzyny Niewiadomej. 27-letnia Polka zajęła 3 miejsce w końcowej klasyfikacji Tour de France Femmes!

Nasz zawodnik odniósł się w ten sposób do sukcesu Zenona Jaskuły, który zajął 3 miejsce wśród mężczyzn w „klasyfikacji generalnej” Tour de France w… 1993 roku.

Okazuje się, że tata Niewiadomej zwraca uwagę na coś innego bardziej niż na wyniki sportowe. – Trzymam kciuki, żeby nic jej się nie stało, że niepotrzebnie nie ryzykuje – przyznał w rozmowie z “Faktem”.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsport: pokaz nowej gwiazdy Barcelony. Więc przywitał fanów

Stanisław Niewiadomy wspomina jeden z najgorszych wypadków, w jakich uczestniczyła jego córka. W efekcie matka nie rozpoznała córki w szpitalu. Wszystko wydarzyło się podczas wyścigu w Czechach.

– Wchodząc do Krasnej Lipy Kasia była w pięcioosobowej ucieczce. A potem wjechał w nią motocykl z obsługi technicznej. Włoszka, która jechała obok córki, miała złamaną nogę i zgubiła palec, który dostał się między szprychy – wspomina Niewiadomy.

Jego córka została przewieziona do szpitala w Krakowie. Wyglądała źle. – Był strasznie spuchnięty i posmarowany jakimiś kremami i maściami – opowiada.

– Wyglądała jak jakiś kosmita. Mimo, że była bardzo obolała i pokryta bandażami, następnego dnia zrobiła w bandażach dziury, żeby mogła stosunkowo swobodnie poruszać nogami i poszła na trening – zakończył.

Wspomniał, że Niewiadoma nigdy się nie poddaje i jest twardą zawodniczką, a porażki motywują ją tylko do cięższej pracy na drodze do sukcesów i zwycięstw.

Zobacz też:
Wielki brytyjski sukces. Ethan Hayter wygrał Tour de Pologne
Ważne informacje o Rafale Majce. Oficjalne ogłoszenie z jego klubu

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.