To się jeszcze nie stało! Iga Świątek dostanie… dziką kartę?

Iga Świątek świadomie zrezygnowała ze startu w Meksykuchoć ranga turnieju jest wysoka, a zwycięzca zdobędzie aż 900 punktów w rankingu. Polka będzie rywalizować w Ostrawie od 3 do 9 października, a później zgłosiła się do podobnego turnieju (WTA 500) w San Diego. Będzie grany w dniach 10-16 października. Później w planach był „Turniej Mistrzów”, czyli finały WTA – od 31 października do 7 listopada. Żeby Polka nie musiała się wysilać i mógł odpowiednio przygotować się do bardzo prestiżowych zawodów w Fort Price w Teksasie. Impreza w Guadalajarze planowana jest tuż po San Diego – w dniach 17-23 października.

Ale podobny plan miał wicemistrz w światowym rankingu Ons Jabeur, który również nie ubiegał się o rywalizację w stanie Jalisco. Dyrektor turnieju Guadalajara Open Akron Gustavo Santoscoy przyznał, że ks.organizatorzy robią wszystkoaby lider światowego rankingu pojawił się w Meksyku, a jego agenci namawiają go do tego.

Jeśli tak się stanie i Polka zmieni zdanie, otrzyma… dziką kartę. Wcześniej nie chciała brać udziału w tym konkursie. Dlaczego organizatorom tak bardzo zależy na obecności Świąt? Chcieliby podnieść prestiż zawodów, które po wycofaniu się z serii dużych turniejów w Chinach trafiły do ​​Meksyku. Rok temu Guadalajara przejęła finały WTA, teraz dostała zawody. „Planowo” zorganizowało tylko turniej WTA 250 pod koniec lutego.

Gdy Iga Świątek przebijała się do światowej czołówki w turniejach WTA, rywalizacja rozpoczęła się od eliminacji. Nigdy nie dostała w nich dzikiej karty. Ostatni raz miała ten zaszczyt w… lipcu 2018 roku w turnieju ITF 80 w Pradze. Miała wtedy 17 lat, była wtedy 342 na światowej liście, a w stolicy Czech dotarła do półfinału, pokonując m.in. słynną Niemkę Monę Barthel. Za ten występ otrzymała wówczas 3,5 tys. dolarów.


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.