Tragedia w Holandii. Młot poślizgnął się i zabił przypadkową osobę

Niesamowita tragedia wydarzyła się podczas zawodów w rzucie młotem na Highland Video games w Holandii. Jeden z zawodników poślizgnął się na rzucie, który zmienił kierunek lotu młota. Trafiony przez nią mężczyzna zginął na miejscu.

65-latek, który wyszedł z domu na spacer po terenie zamku Geldrop, nie mógł się spodziewać tego, co go czekało. W pobliżu tego miejsca odbyły się zawody w rzucaniu młotem. Znienacka została uderzona w głowę 10-kilogramowym młotem dobiegającym zza żywopłotu.

Rzucający już miał się poślizgnąć, wypuszczając sprzęt z rąk. Spowodowało to zmianę kierunku lotu.

ZOBACZ TAKŻE: Koreański medalista olimpijski zdyskwalifikowany za jazdę pod wpływem alkoholu

„Widzieliśmy metalową kulę przelatującą przez żywopłot, a potem usłyszeliśmy bardzo głośny krzyk kobiety” – powiedział jeden ze świadków lokalnej gazecie. „To nie był jeden z widzów, więc nawet nie widział nadchodzącego młota” – dodał.

Świadkowie zdarzenia próbowali reanimować mężczyznę, ale bezskutecznie. Na miejsce zdarzenia przybyły służby ratunkowe i helikopter pogotowia ratunkowego, ale operacja zakończyła się niepowodzeniem i 65-latek zmarł na miejscu.

Według Day by day Mail widzowie przyznali, że zostali ostrzeżeni, aby nie stać tam, gdzie lądują młoty. Jednak miejsce w pobliżu żywopłotu nie było zabezpieczone, więc ludzie mogli się tam swobodnie poruszać.

Trwa dochodzenie w sprawie całego incydentu. Policja nie ujawnia danych ofiary.

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.