Trudno w to uwierzyć. 14-letni Rosjanin wpadł w doping

Doping w sporcie niestety nadal jest powszechny, ale ten przypadek wstrząsnął wszystkimi. 14-latek został wezwany na take a look at antydopingowy i okazało się, że używał już zabronionych substancji.

Robert Czykiel

Adobe Stock

Materiały prasowe / Adobe Inventory

Międzynarodowa Agencja ds. Integralności Tenisa (ITIA) na co dzień zajmuje się walką z patologiami w zawodowym tenisie. Pracownicy tej organizacji odpowiadają za wykrywanie korupcji, a także dopingu w tym sporcie. Najnowsze wieści z agencji zaszokowały wszystkich.

Okazało się, że nieletni sportowiec został złapany na dopingu. Jest Rosjaninem, który ma dopiero 14 lat. Ze względu na wiek postanowiono zachować jego dane osobowe w tajemnicy.

„Zawodnik miał 14 lat i grał w swoim drugim turnieju seniorskim ITF w styczniu tego roku, kiedy został wybrany do losowego testu antydopingowego. Próbka została wysłana do akredytowanego laboratorium WADA. B potwierdził to” – czytamy w komunikacie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspsport: „Będę za tobą tęsknić”. Kto to powiedział Federerowi?
Meldonium to substancja często stosowana przez sportowców preferujących skróty. W medycynie substancja ta stosowana jest głównie w leczeniu niedokrwienia w organizmie. W przypadku sportowca pomaga w krótkim czasie zwiększyć wydolność.

14-letni Rosjanin może mówić o wielkim szczęściu, bo ITIA potraktowała go pobłażliwie. Tenisistka została zawieszona na 9 miesięcy. Będzie mógł wrócić do gry w grudniu, bo kara zaczyna się w marcu.

Agencja doszła do wniosku, że nastolatek nie był odpowiednio wykształcony w zakresie dopingu w sporcie. Dlatego dodatkowo będzie musiał uczęszczać na zajęcia, które zapewnią mu odpowiednią wiedzę na ten temat.

Skandal trwa. Ukraiński zawodnik zawieszony za doping >>

Arkadiusz Tańula szokuje. “Większość facetów coś bierze” >>

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.