Turysta zaatakowany przez niedźwiedzia polarnego. Zwierzę zostało zastrzelone – Wprost

Niedźwiedź polarny zaatakował obóz na Svalbardzie. 40-letni turysta z Francji został ranny. Władze archipelagu norweskiego poinformowały, że zwierzę zostało zastrzelone, a następnie uśmiercone z powodu rozległych obrażeń. Kobieta została przetransportowana helikopterem do szpitala w Longyearbyen. „Jej życie nie jest zagrożone” – powiedział miejscowy szef policji, cytowany przez agencję AFP.

Tożsamość kobiety i dokładne okoliczności zdarzenia nie są znane. The Guardian donosi, że strzał miał tylko odstraszyć zwierzę, ale zostało ranne. „Po profesjonalnej ocenie postanowiono je wykończyć” – czytamy. Wiadomo, że w obozie w Arktyce, około 1000 kilometrów od bieguna północnego, przebywało 25 osób.

Atak niedźwiedzia polarnego

Svalbard jest usiany ostrzeżeniami o niedźwiedziach polarnych. Osoby decydujące się na rozbicie obozów w tym rejonie powinny zachować szczególną ostrożność.

Szacuje się, że w Arktyce żyje około 25 000 niedźwiedzi polarnych. Od 1971 roku w regionie odnotowano sześć śmiertelnych ataków niedźwiedzi. Ostatni atak, w którym 38-letni Holender został ranny, miał miejsce dwa lata temu. Norweski dziennik NRK donosi, że w latach 2009-2019 zastrzelono 14 niedźwiedzi.


Przeczytaj także:
Niedźwiadek wyruszył na szlak w Tatrach. Turyści zachowali zimną krew

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.