Twist na Wilfredo Leon. Gospodarz przekazał świetne wieści – Siatkówka – Sport Wprost

W drugiej części sezonu klubowego Wilfredo Leon zmagał się z poważną kontuzją. Grał pomimo bólu i przeszedł operację zaraz po zakończeniu meczów. Od tego czasu trwa walka z czasem przez ostatnie dwa miesiące. Siatkarz przeszedł intensywną rehabilitację, aby wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu czterech lat – mistrzostwach świata.

Wilfredo Leon zakończył rehabilitację. „Muszę stopniowo wracać do gry”

Podczas Ligi Narodów drużyna prowadzona przez Nikolę Grbića musiała obejść się bez gospodarza, który przez wielu uważany jest za jednego z najlepszych graczy na świecie. Przypomnijmy, że Biało-Czerwoni prowadzeni przez serbskiego trenera ostatecznie zdobyli brązowy medal, pokonując Włochów o 3 miejsce.

Wielu kibiców i ekspertów od kilku tygodni zastanawia się nad ewentualnym powrotem 29-latka do kadry narodowej. Byłoby to niewątpliwie bardzo potężnym wzmocnieniem, ale nie wiadomo, czy będzie w pełni sił. Niedawno udzielił wywiadu portalowi WP SportoweFakty, w którym przyznał, że jest przekonany, że turniej osiągnie 80, a nawet 90 proc. normalnej formy.

– Czy osiągnę 100? Jeśli mam okazję zagrać, odzyskać rytm, to jest moja szansa. Muszę stopniowo wracać do gry, na początku pewnie nie będę mógł spędzić całego meczu na boisku – dodał.

Wilfredo Leon wrócił do kadru. Czy zagra na mundialu?

W piątek 5 sierpnia Wilfredo Leon opublikował w mediach społecznościowych submit, w którym chwalił się dołączeniem do reprezentacji Polski obecnej na zgrupowaniu. Gospodarz nie trenował jednak z największymi możliwymi obciążeniami. Realizował bowiem indywidualny program zajęć, jednocześnie obserwując zajęcia grupowe.

„Prawie dwa miesiące po operacji wróciłem tutaj. Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do drużyny narodowej ”- napisał na Instagramie.

Pojawienie się w kadrze narodowej siatkarza pochodzenia kubańskiego daje nadzieję, że weźmie udział w zbliżających się mistrzostwach świata. Turniej rozpocznie się 26 sierpnia. Polska drużyna zmierzy się w fazie grupowej z Bułgarią, Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi.


InstagramPrzeczytaj także:
Jednoznaczne stanowisko Wilfredo Leona dotyczące gry na mistrzostwach świata. Postawił warunek

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.