Tyle pieniędzy Messi pomógł zdobyć PSG. Kwota zwala z nóg

Wyjazd Leo Messi z FC Barcelona latem 2021 zaszokował świat futbolu – wcześniej przez lata wydawało się, że piłkarz spokojnie poczeka do końca swojej kariery w drużynie, której poświęcił dwie dekady swojego życia. Ze względu na skomplikowaną sytuację w „Blaugranie” trafił switch – Argentyńczyk przeniósł się do PSG – nagle stało się faktem.

Paryżanie, o których nie wiadomo, że skąpią na przelewach, tym razem nie wydali na gwiazdę ani centa – został zatrudniony jako wolny agent – ​​i zobowiązali się zapłacić mu łącznie okay. 70 mln euro za dwuletni kontrakt . Ktoś może powiedzieć, że to niewyobrażalna kwota i jest w tym sporo prawdy, ale ten wydatek opłacił się mistrzom Francji z nawiązką.

Według analiz argentyńskiego dziennika „El Economista”, Messi zdołał już – jak wspomniano – wygenerować 700 milionów euro dodatkowego dochodu dla PSG. Wiąże się to przede wszystkim z różnymi kontraktami reklamowymi – obecność kogoś takiego w klubie sprawiała, że ​​różne znane firmy coraz chętniej korzystały z możliwości współpracy z „Les Parisiens” – wśród nich byli Dior, Gorillas, GOAT, Volt lub Autobohater.

Oczywiście są też inne aspekty – takie jak handel T-shirtami, który ostatnio mamy PSG sprzedał około miliona egzemplarzy, a jego cena wahała się od 90 do 160 euro. W 60 procentach jeden z tych kostiumów miał na plecach… niespodzianka – imię Messiego.

„Popyt wzrósł o 30-40 procent. Kiedy ma miejsce jeden z tych transferów, ludzie myślą, że opłaca się je sprzedażą T-shirtów, ale to nie do końca prawda. Nie da się wyprodukować wielu dodatkowych strojów” – przyznał. w rozmowie z dziennikiem. Marzec „Marc Armstrong, dyrektor handlowy Paris Saint-Germain. Jak widać, różne aspekty łączą się w jedno – gigantyczny sukces gospodarczy związany tylko z jedną osobą…

Jak długo paryżanie będą się cieszyć? Leo Messi w swoich szeregach? Niewykluczone, że nie potrwa to zbyt długo, bo piłkarz nie jest chętny do przedłużenia kontraktu wygasającego w czerwcu 2023 roku. Jego marzeniem jest powrót do Barcelony – ale czy będzie to możliwe, skoro i tak jakiś czas temu miał bardzo wygórowane wymagania dla “Dumy Katalońskiej”która wciąż jest na skraju „spokoju finansowego”?

Zobacz też: 140 milionów w 5 lat. Gwiazda kontraktowa Barcelony

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.