Tyson Fury wraca na ring. Na sportowej emeryturze nie zatrzymał się długo – Sztuki Walki – Sport Wprost

W sobotę 23 kwietnia na legendarnym Wembley Tyson Fury zmierzył się z Dillian Whyte. Pod koniec piątej rundy „Król Cyganów” wykonał efektowny podbródek i posłał rywala na deski. Co prawda Whyte po chwili wstał, ale po chwili zachwiał się i sędzia przerwał walkę. Po tym pojedynku, w którym stawką był pas wagi ciężkiej WBC należący do Fury’ego, „Król Cyganów” zakończył karierę sportową.

Dlaczego Tyson Fury chce wrócić do boksu?

Choć bokser zapewniał, że nie zmieni zdania, długo nie upierał się przy swojej decyzji. Kilka miesięcy po ostatniej walce 35-latek ogłosił, że wraca na ring i chce walczyć z Derekiem Chisorą. Jeśli do tej potyczki dojdzie, będzie to trzecie spotkanie zawodników. Dwie poprzednie wygrał „Król Cyganów” i teraz liczy na kolejne zwycięstwo.

Pięścirz zamieścił na swoim Twitterze nagranie, w którym ogłasza, że ​​wraca do boksu. Gdy operator zapytał go, dlaczego chce znów walczyć, odpowiedział jednoznacznie:

Postanowiłem wrócić do boksu, ponieważ być może będę pierwszym mistrzem wagi ciężkiej w historii, który będzie miał dwie trylogie. Jeden z Deontayem Wilderem, a drugi z Derekiem Chisorą.


świergot

Historia pojedynków Fury’ego i Chisory

Ponadto w filmie Tyson Fury ogłosił, że jego trenerem będzie Isaac Low, który, jak przyznał „Król Cyganów”, zawsze był przy nim i’m going wspierał. Tyson Fury w przeszłości dwukrotnie zmierzył się z Derekiem Chisorą i wygrał oba. Jeden z nich strzelił gola w 2011 roku, a drugi w 2013 roku przez nokaut.


Przeczytaj także:
Zawodnik UFC głośno mówi o walce z Janem Błachowiczem. To może być potencjalny przeciwnik „Księcia Cieszyńskiego”

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.