Uczucie. Ostatni gracz z TOP 10 wyeliminowanych tenisistów

Włoscy fani tenisa mają chwilę zabawy podczas turnieju WTA w Eastbourne. Camila Giorgi po niesamowitym pojedynku pokonała byłego numer jeden na świecie Garbine Muguruzę 7:5, 6:3 w 1/8 finału i zmierzy się z Bularką Wiktorią Tomową w ćwierćfinale.

Obejrzyj wideo
Czy będzie ulica imienia Igi Świątek? “Dla nas jest wyjątkową osobą”

WTA w Eastbourne bez TOP 10 graczy

Muszę przyznać, że zwycięstwo nie przyszło Giorgi zbyt łatwo, bo musiała ratować się z opresji. W obu setach Camila przegrywała, ale potrafiła zareagować w odpowiednim momencie. W pierwszym secie uniknęła porażki, choć jej rywalka już ją pokonywała 5:2. Włoszka jednak wróciła do gry i ostatecznie wygrała 7:5, dwukrotnie przełamując Muguruzę.

Serena Williams bawi się plamami na twarzy. To są taśmy kinezjologiczne

W drugiej partii Giorgi wygrała pierwszą partię swoim podaniem. Ale wtedy znów do głosu doszła wytrawna Hiszpania, która najpierw broniła podania, a potem łamała rywalkę. Był to jednak koniec zwycięskiej passy piątego tenisisty WTA. Włochowi udało się wygrać pięć meczów z rzędu, co zakończyło mecz 6:3.

Włoskie media podkreślają, że spotkanie z Muguruzą było ważnym sprawdzianem dla ich rodaka. “Hiszpanka przeżywa wyraźny kryzys wyników, ale już dwukrotnie ją pokonała, a przynajmniej jest nieprzewidywalną konkurentką” – czytamy na gazzetta.it.

Po wygraniu 1/8 finału Camila Giorgi została drugą najwyżej rozstawioną zawodniczką w turnieju WTA w Eastbourne. 30-latek zajmuje 26. miejsce w rankingu WTA. Wyżej plasuje się tylko Jelena Ostapenko. Łotysz jest na czternastym miejscu w światowej tabeli.

Garbine Muguruza był ostatnim tenisistą z pierwszej dziesiątki WTA, który pozostał w turnieju. Wcześniej: Karolina Pliskova (WTA: 7), Paula Badosa (WTA: 4) i Maria Sakkari (WTA: 5).

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.