Udane gospodarze w Eastbourne. Ustaw wysoko za burtę

Reprezentanci gospodarzy Cameron Norrie i Jack Draper, nie tracąc seta, awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP 250 na trawie w Eastbourne. Wysoko na miejscu pozostali Diego Schwartzman i Jannik Sinner.

Marcin Motyka

Cameron Norrie

Getty Photographs / Gareth Fuller / PA Photographs / Na zdjęciu: Cameron Norrie

Cameron Norrie jest największą nadzieją gospodarzy na sukces w turnieju ATP w Eastbourne. Najwyżej rozstawiony Brytyjczyk rozpoczął rywalizację od pewnego zwycięstwa. W drugiej rundzie (w pierwszej miał bye) nigdy nie musiał bronić się przed przerwą i pokonał kwalifikatora Brandona Nakashimę 6:4, 6:2.

– Przed meczem byłem zdenerwowany, bo w tym roku na trawie jeszcze nie wygrałem meczu. Cieszę się, że znalazłem to pierwsze zwycięstwo, bo Brandon jest świetnym zawodnikiem – powiedział cytowany przez atptpur.com Norrie, który w ćwierćfinale zmierzy się z Maxime Cressy. Amerykanin wyeliminował kolejnego Brytyjczyka Daniela Evansa.

Lokalni kibice w środę cieszyli się również z sukcesu Jacka Drapera. 20-letni Brytyjczyk wygrał 7:5, 7:6 (3) z Diego Schwartzmanem oznaczonym jako numer cztery. – To było trudne wyzwanie, bo Diego jest topowym zawodnikiem walki i tenisa – ocenił tenisista z Sutton.

Pokonując 15 miejsce w rankingu ATP Schwartzmana, Draper odniósł drugie w swojej karierze zwycięstwo nad rywalem z pierwszej piętnastki. W ćwierćfinale gospodarze zmierzą się z Pedro Martinezem lub Ryanem Penistonem. Mecz Hiszpana z Brytyjczykiem został przerwany w trzecim secie z powodu zmierzchu.

Alex de Minaur pokonał Lorenzo Sonego 7:6 (3), 6-2 i zrobił kolejny krok w kierunku obrony tytułu. Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Australijczyka w turnieju „szóstka” będzie Tommy Paul. Amerykanin zrobił niespodziankę i wyeliminował na drugim miejscu Jannika Sinnera.

Obstawiony na trzecim miejscu Taylor Fritz zaserwował 12 asów, nigdy nie dał przerwy i wygrał 7:5, 6:3 z kwalifikatorem Thiago Monteiro. Kolejnym rywalem Amerykanina będzie Aleksander Bublik, który w środę pokonał także gracza z eliminacji, Johna Millmana.

Rothesay Worldwide, Eastbourne (Wielka Brytania)

Tommy Paul (USA) bt Jannik Sinner (Włochy, 2) 6-3, 3-6, 6-3
Jack Draper (Wielka Brytania, WC) bt Diego Schwartzman (Argentyna, 4) 7-5 7-6 (3)
Maxime Cressy (USA) bt Daniel Evans (Wielka Brytania) 7:6 (2), 6:4
Aleksander Bublik (Kazachstan) – John Millman (Australia, Q) 6:4, 6:2
Pedro Martinez (Hiszpania) ur. Ryan Peniston (Wielka Brytania, MŚ) 6:7 ​​(8), 6:3, 2:3 * do uzupełnienia