UEFA zmienia plany dotyczące liczby drużyn na Euro 2028 Soccer

Na początku roku pojawiły się zaskakujące informacje o mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Według licznych źródeł, UEFA planowała po raz kolejny zwiększyć liczbę uczestników, począwszy od 2028 roku. Podobnie jak w mundialu, w turnieju wzięły udział 32 drużyny, a nie 24, jak miało to miejsce w 2016 roku po ostatniej reformie.

Obejrzyj wideo
Zaniepokojony Lewandowski o ukraińskiej opasce: sam zrobiłem, skleiłem

UEFA wycofuje się z kontrowersyjnych planów na Euro. Nie będzie wzrostu liczby uczestników

Z najnowszych informacji opublikowanych przez „The Solar” wynika jednak, że UEFA przemyślała sprawę i zamierza wycofać się z tego pomysłu. Pierwsze wątpliwości pojawiły się przy analizie harmonogramu eliminacji do turnieju dla 32 drużyn. Ponieważ pod patronatem UEFA zrzeszonych jest tylko 55 federacji, istniała obawa, że ​​turniej straci na wartości finansowej. Szanse na udział w turnieju dostaną znacznie mniejsze kraje, które do tej pory mogły tylko pomarzyć o kwalifikacjach. Źródło podkreśla, że ​​stworzyłoby to „czarną dziurę w finansach europejskich”.

Czesław Michniewicz wybrał. Oto skład na mecz Polska – Holandia

Więcej treści sportowych znajdziesz także na Gazeta.pl

UEFA ma oficjalnie ogłosić w przyszłym miesiącu, że wycofa się z planowanych zmian i turniej będzie rozgrywany w obecnej formie. 24 drużyny, łącznie 50 meczów na 10 stadionach. Co więcej, UEFA ma już faworyta, jeśli chodzi o przyznanie praw do organizacji Euro 2028. Jest nim Wielka Brytania.

Według “The Solar”, prezydent europejskiej federacji Aleksander Ceferin chce, aby mecze odbywały się w całej Wielkiej Brytanii. Sześć stadionów z Anglii otrzyma prawo do organizacji meczów, a także po jednym ze Szkocji, Walii, Irlandii i Irlandii Północnej.

Spotkania w Anglii z pewnością odbyłyby się na stadionie Wembley i Tottenham Hotspur w Londynie. Listę prawdopodobnie uzupełnią Villa Park (obiekt Aston Villa), Outdated Trafford (Manchester United), Bramley Moore Dock (nowy stadion Everton), St James’ Park (Newcastle United) i MK Stadium (MK Dons). Mecze w innych krajach będą rozgrywane na Principal Stadium w Cardiff, Hampden Park w Glasgow, dublińskim Aviva Stadium i Croke Park, a także na przebudowanym Casement Stadium w Belfaście.

Holandia Polska Liga Narodów Piłka nożnaPolska – Holandia w Lidze Narodów. Gdzie i kiedy oglądać?

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.