Ujemne punkty w lidze. Zielony stół i donosy

Tuż przed rozpoczęciem sezonu ligi rugby pisaliśmy w zapowiedzi turnieju: – Na begin Ekstraligi liczymy, że punkty ligowe będą walczyć tylko na zielonej trawie, a nie przy zielonym stole – ta druga opcja była zdecydowanie za dużo w poprzednim sezonie.

Minęły cztery rundy meczów na najwyższym poziomie i niestety mamy już powtórkę z rozrywki. O ile na szczycie tabeli walka jest ciekawa i wyrównana – nie ma drużyny z pełnym kompletem wygranych, a pierwszą szóstkę dzielą tylko cztery punkty, to dolna linia już kipi od zagrań poza boiskiem.

W pierwszej rundzie rozgrywek obecny mistrz Polski, Orkan Sochaczew rozbił ostatnią drużynę poprzedniego sezonu jadę do Poznania do 103:5. Pogrom! Ale ten mecz nie zakończył się finałowym gwizdkiem, to byłoby zbyt łatwe! Otóż ​​Posnania została ukarana punktem ujemnym za niewdrożenie „programu młodzieżowego”. Poznański klub miał trzech zamiast czterech juniorów, stąd punkt ujemny. Co ciekawe, protestu nie złożył zwycięzca tego meczu, Orkan (który zadeklarował, że „nie ma zdania w tej sprawie”), a…Pogoń Siedlce którzy w ogóle nie brali udziału w tym meczu!

Posnania pisze na swoim Facebooku: (…) okazało się, że zawodnicy klubu z Siedlec nie mieli pojęcia o tej sytuacji, a kapitan drużyny przyznał, że się tego wstydził. Jak widać, ludzie zarządzający klubem z Siedlec nic z tym nie zrobili, bo ten tydzień rozpoczął się kolejnym donosem naszego bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie. Tym razem przedmiotem sporu jest narodowość jednego z naszych młodych piłkarzy w meczu z Arką.”

Zasady mają być przestrzegane, ale gracze rugby są znani z tego, że są „charakterami”, więc widzimy lepsze sposoby walki o uniknięcie spadku z Ekstraligi niż zgłaszanie się do centrali. Całą sytuację Posnanii podsumował przerobiony obraz z książki Jana Brzechwy pt. „Skradanie się”.

Tymczasem cała Polska rugby pojedzie na weekend do Trójmiasta. Miały to być wielkie setne urodziny rugby w Polsce, a mecz seniorskiej reprezentacji z Holandią na stadionie piłkarskim w Gdańsku będzie nieco skromniejszy. W sobotę na stadionie Ogniwa Sopot mecz reprezentacji Polski U23 i U20, aw niedzielę na Gdańsku Polsat Plus Area Walne Zebranie Sprawozdawczo-Finansowe Delegatów Polskiego Związku Rugby. Według uzyskanych przez nas informacji nie należy się spodziewać przełomu. Koalicja rządząca wydaje się mieć więcej szabel niż opozycja.

Maciej Słomiński, Interia

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.