Ukrainiec chciał pokazać flagę. Oto, co usłyszał

Słynny ukraiński bokser Maksym Prodan opowiedział o skandalicznej sytuacji przed walką. Zawodnik chciał wejść na ring z ukraińskimi symbolami, ale organizatorzy mu tego zabronili.

Karol Wasiek

flaga Ukrainy

Getty Photos / Jakub Porzycki / Na zdjęciu: flaga ukraińska

Maksym Prodan nie powiedział dokładnie, kiedy doszło do zdarzenia, ale podczas jednej z stroll zabroniono mu zabrać ze sobą ukraińskiej flagi.

Zabroniono mu też wchodzić na ring w rytm piosenki, która stała się prawdziwym hitem „Czerwona kalina”.

Utwór, który powstał w 1914 roku, stał się hymnem Ukraińskich Strzelców Siczowych, a później był śpiewany także przez UPA.

ZOBACZ WIDEO: Tutaj Szpilka miał przewagę. Radchenko wyjaśnia

„Och, czerwona kalina pochyliła się nad łąką. Nasza cudowna Ukraina jest czymś zdenerwowana” – to treść słynnej piosenki.

Organizatorzy widzieli – w takich akcjach ukraińskiego boksera – politykę.

– Chciałem wejść na ring z flagą – to niemożliwe. Pod piosenką „Och na łące czerwona kalina” – również niemożliwe. Organizatorzy twierdzili, że mieszam sport z polityką – mówi Prodan w rozmowie z serwisem sport.24tv.ua.

To nie pierwszy raz, kiedy ukraińskie symbole zostały zakazane.

Niedawno podczas ceremonii wręczenia nagród – na turnieju na Węgrzech – bokserka Diana Petrenko rozwinęła ukraińską flagę z godłem Pułku Azowskiego. Ale została poproszona o swoje flagi i została za to upomniana.

Przeczytaj także:
Doświadczony obrońca dołączył do Arki Gdynia
Zrezygnował z powodu Sousy?! „To był straszny błąd”

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.