Ukraińska koza wysadziła rosyjskich żołnierzy! “Rozpoczęła reakcję łańcuchową”
Autor: Pexels / Canva / Twitter @UPZhyttya


Koza ukraińska weszła na teren szpitala we wsi Kinski Rozdory na Zaporożu zajętej przez żołnierzy rosyjskich. W placówce medycznej stacjonowało kilkudziesięciu żołnierzy, którzy otaczali się nawzajem materiałami wybuchowymi. Bezpańskie zwierzę wywołało jeden z ładunków, który rozpoczął reakcję łańcuchową.

Incydent miał mieć miejsce na terenie miejscowego szpitala we wsi Kińskie Rozdrory – poinformowała “Prawda ukraińska”, powołując się na informacje Centralnej Agencji Wywiadowczej Ministerstwa Obrony Ukrainy. Zabłąkana koza najprawdopodobniej opuściła jedną z pobliskich farm i dotarła do placówki medycznej, w której miała stacjonować około 40 rosyjskich żołnierzy! Wojsko otoczyło się materiałami wybuchowymi, co, jak się później okazało, nie było dobrą decyzją.


Przestępca w oku aparatu. Oszukał Bydgoszczankę na BLIKU, pieniądze wypłacił w Szczecinie

Ukraińska koza wysadziła rosyjskich żołnierzy

Z informacji dostarczonych przez „Prawdę Ukraińską” zwierzę najprawdopodobniej wpadło na granat. Eksplozja wywołała reakcję łańcuchową i eksplodowały materiały wybuchowe rozmieszczone przez Rosjan. Kilku rosyjskich żołnierzy miało zostać rannych! Odnosząc się do Centralnej Agencji Wywiadu, poinformowano, że Rosjanie ucierpieli w różnym stopniu. Niestety nie podano informacji, czy koza przetrwała epidemie.

Bohaterska koza i pies Patron

Pies o imieniu Patron również ma swoje zasługi w walce z najeźdźcami. W przeciwieństwie do kozy, Patron zasłynął ze swoich umiejętności saperskich. Zauważył to i docenił prezydent Wołodymyr Zełenski, który nagrodził psa za skuteczną służbę.

W tej chwili Ukraina jest jednym z najbardziej zaminowanych krajów na świecie. Szacuje się, że towary niebezpieczne ukryte pod ziemią mogą znajdować się na obszarze około 80 tys. kilometrów kwadratowych. Sytuacji nie ułatwia też barbarzyństwo żołnierzy rosyjskich ukrywających miny pod ciałami zabitych, a nawet w zabawkach dla dzieci.

Dziesiątki tysięcy strajkujących na ulicach Tbilisi! Gruzja chce być w Unii Europejskiej…

Kim są bohaterowie walczący o wolność Ukrainy?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się o nich więcej!

Posłuchaj “Wojny na Ukrainie 2022. Bohaterowie Ukrainy” na Spejorze.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.