Ukraińska koza wysadziła w powietrze rosyjskich okupantów. Rozpoczęła „reakcję łańcuchową”

Do incydentu doszło w lokalnym szpitalu Ukraińska Prawda poinformowała służby, powołując się na Centralną Agencję Wywiadowczą Ministerstwa Obrony Ukrainy. Na terenie placówki medycznej we wsi Kińskie Rozdory stacjonowało łącznie 40 lokatorów. Wojska rosyjskie umieściły wokół szpitala materiały wybuchowe. Okupanci gorzko żałowali tej taktyki, gdy do obiektu trafiła koza z sąsiedniej farmy.

Resztę artykułu znajdziesz pod filmem:

Zwierzę najwyraźniej zgubiło drogę i przestraszone poruszało się chaotycznie po okolicy. Potem przypadkowo “neutralizował” kilka granatów. W rezultacie wybuchła reakcja łańcuchowa i kilku rosyjskich żołnierzy zostało rannych. Według Ukraińskiej Prawdy rosyjscy żołnierze ucierpieli w różnym stopniu. Nie ma informacji, czy koza przeżyła epidemie.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, słynny Jack Russell terrier, Patron, zasłużył sobie na duże uznanie. W przeciwieństwie do kozy, która przypadkowo służyła armii ukraińskiej, Patron jest zręcznym saperem. Otrzymał już nagrodę Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego „Za oddaną służbę” za skuteczne wykrywanie min i jest znany na całym świecie.

Dziękuję, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

Źródło: life.pravda.com.ua, unian.web

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.