Umowę podpisała gwiazda RB Leipzig. 60 mln euro. Promocja piłki nożnej

Francuzi postanowili zakończyć wszelkie plotki o jego przyszłości. Chociaż wiele europejskich klubów wyraziło zainteresowanie opłatą PSG, Nkunku podpisało nowy kontrakt. Jego stary kontrakt obowiązywał do 2024 roku i przyniósł mu trzy miliony rocznie. Teraz jego pensja wzrośnie ponad dwukrotnie do siedmiu milionów euro.

Obejrzyj wideo
Rozwód Lewandowskiego z Bayernem? „Można było zrobić z większą klasą”

Media: Sebastian Szymański może pojechać do Hiszpanii i zagrać w Lidze Mistrzów. „Brakujący ingredient”

Nkunku będzie mógł opuścić Lipsk w przyszłym roku

W ostatnich tygodniach w kontekście ewentualnego transferu Nkunk najczęściej wymieniano takie zespoły jak Manchester United, Chelsea czy PSG, z którego przeniósł się do RB Lipsk. Szef klubu Oliver Mintzlaff wielokrotnie podkreślał, że pod żadnym pozorem nie będzie chciał oddać swojego najlepszego zawodnika.

Przedstawiciele klubu z Lipska powiedzieli, że nawet nie usiądą do rozmów, jeśli oferta będzie niższa niż 80 mln euro. Jednak żaden klub nie chciał tego lata wydać takich pieniędzy na 24-latka. Co jednak ważne, nowa umowa ułatwia zainteresowanym dokonanie przelewu.

W przedłużonym kontrakcie Nkunek znalazł zapis, że Francuzi będą mogli przenieść się do jednego z topowych klubów w 2023 roku. Minimalna opłata akceptowana przez władze klubu Bundesligi wyniesie wtedy tylko 60 mln euro plus ewentualne bonusy.

Nkunku chce walczyć o mistrzostwo Niemiec

W jednym z ostatnich wywiadów na temat swojej przyszłości Christopher Nkunku otwarcie powiedział, że chce pomóc w realizacji planów swojego klubu i poważnie włączyć się do walki z Bayernem Monachium i Borussią Dortmund o mistrzostwo Niemiec. Nowy kontrakt sprawi, że Nkunk stanie się kluczową postacią w nowym sezonie, aby osiągnąć ten cel.

Anatolij Tymoszczuk„Wyciekło zdjęcie zdrajcy”. Ukraińcy biją Tymoszczukę

W minionym sezonie 24-letni Francuz był zdecydowanie najważniejszym zawodnikiem w drużynie RB Lipsk. Nkunku rozegrał 50 meczów we wszystkich rozgrywkach i strzelił 54 gole – 35 razy wpisywał się na listę strzelców i 19 razy asystował kolegom z drużyny.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.