Vuelta a Espana: Miguel Angel Lopez ma jednak szansę na begin

Kolumbijski kolarz Miguel Angel Lopez, zawieszony 22 lipca przez ekipę Astana-Qazaqstan z powodu podejrzenia o handel nielegalnymi substancjami, został tymczasowo przywrócony do zespołu i ma szansę wystartować w Vuelta a Espana (19 sierpnia – 11 września).

Hiszpańska policja bada powiązania 28-letniego rowerzysty z dr Marcosem Maynarem, profesorem Uniwersytetu Estremadury, który jest zamieszany w handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. Zarzuty Lopeza dotyczą dystrybucji leków, które nie są dopuszczone w Hiszpanii.

Zespół Astana-Qazaqstan zawiesił go do czasu wyjaśnienia, ale powiedział w poniedziałek, że z powodu braku obciążających dowodów sportowiec został „tymczasowo przywrócony” do zespołu.

“Drużyna Astana-Qazaqstan została poinformowana, że ​​nie ma podstaw do przedłużania okresu zawieszenia lub dalszego pozbawiania kolarza praw gwarantowanych w kontrakcie. Miguel Angel Lopez (…) powróci zatem do wcześniej ustalonego harmonogramu startów ( Wokół Burgos, potem Vuelta a Espana)” – napisano w oświadczeniu na oficjalnej stronie zespołu.

Zapowiedziano też, że zespół będzie monitorował przebieg śledztwa i “nie zawaha się przed podjęciem zdecydowanych kroków, w zależności od rozwoju sytuacji”.

ZOBACZ TAKŻE: Marceli Bogusławski wygrał wyścig Dookoła Mazowsza

Lopez to jeden z najlepszych graczy kazachskiej grupy. Kolumbijczyk nie startował w zawodach od czasu wycofania się z czwartego etapu Giro d’Italia w maju z powodu kontuzji biodra.

Wcześniej wygrał etapy Tour de France i Vuelta a Espana, jest także zwycięzcą wyścigu Spherical Switzerland (2016).

AA, PAP

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.