W Gliwicach odsłonięto mural Włodzimierza Lubańskiego „Piłka nożna”

Włodzimierz Lubański: – Po złoty medal olimpijski przeszedłem od dziecięcych igrzysk w Sośnicy, przez ciężkie treningi w drużynie ligowej do reprezentacji Polski. Radzę młodym piłkarzom zadać sobie pytanie, jakie cele chcą osiągnąć. A cele osiąga się zaangażowaniem, pracą, czasem nawet poświęceniem i nieustannym korygowaniem swoich niedociągnięć. Nie tylko z kolegami, z którymi trenujesz, musisz także znaleźć czas na indywidualne szkolenie.

Mural w Gliwickiej Sośnicy powstawał przez dwa tygodnie. Przedstawia 4-metrowe popiersie Włodzimierza Lubańskiego z odręcznym podpisem piłkarza. Praca jest wyjątkowa, ponieważ wykonana jest w dwóch technikach artystycznych – do części projektu wykorzystano ponad 300 elementów ceramicznych, które w połączeniu z promieniami słońca czynią całość jeszcze bardziej efektowną. – Mural to dla mnie wielki zaszczyt. Zwłaszcza, że ​​powstał w mieście, w którym się urodziłem, gdzie jako młody chłopak zacząłem kopać piłkę nożną i tam zaczęła się moja kariera. Jest to dla mnie miejsce szczególne i cieszę się, że powstał tam mural. To także wielki zaszczyt dołączyć do takich postaci jak Kazimierz Deyna czy Kazimierz Górski, które również mają własne murale. Mam nadzieję, że zainspiruje młodych ludzi do sukcesu – mówi Lubański i dodaje: – Moja kariera może udowodnić, że marzenia można realizować poprzez pracę, zaangażowanie i zdobycie mistrzostwa.

Honorują wybitnych sportowców

Mural Lubańskiego to drugi projekt w ramach inicjatywy „Pamiętajmy o Sportowcach”, której autorem jest STS, patron muralu i sponsor reprezentacji Polski w piłce nożnej. Jej celem jest upamiętnienie wybitnych polskich zawodników. – Sport od wielu lat jest jednym z najważniejszych aspektów życia społecznego. bo pozwala się jednoczyć, kształtuje dobre postawy, wpływa na

dla naszego rozwoju. Jednocześnie jest to duża część historii. Jako firma odpowiedzialna społecznie, w ramach naszej strategii DNA i CSR, chcemy w szczególny sposób uhonorować najważniejszych sportowców dla polskiego sportu i pokolenia fanów sportu, a jednocześnie zadbać o to, aby świadomość ich osiągnięć nie zapomniano – wyjaśnia Paweł Rabantek, dyrektor ds. marketingu. w STS.

Kolejna wspólna praca

– To nasza druga inicjatywa realizowana wspólnie z STS, tym razem pomysłodawcą była firma, która zaproponowała nam stworzenie dzieła o charakterze tak wyjątkowym w historii polskiego futbolu – mówią Marek Grela i Marta Piróg, artyści znani jako Czary- Mury. I dodają: – Od początku istnienia Czary-Mury chcieliśmy tworzyć takie murale, dlatego niestrudzenie dążyliśmy do realizacji tego projektu. Stworzyliśmy go z dumą i wielkim zaangażowaniem i cieszymy się, że możemy go dziś odsłonić.

– Od prawie dekady jesteśmy sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej i z zaangażowaniem celebrujemy ważne dla polskiego sportu chwile. Cieszę się, że po raz kolejny, po zeszłorocznym muralu Kazimierza Górskiego, możemy uhonorować wielkiego sportowca – podsumowuje Paweł Rabantek.

STS jest legalnym bukmacherem. Gra z nielegalnymi graczami jest karana. Hazard może uzależniać.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.