W grze ustawiali się w kolejce. Teraz mogą iść do więzienia sportowego

Kłamstwo ma krótkie nogi, o czym przekonało się dwóch graczy Valorant z Singapuru. Obaj zostali oskarżeni o korupcję – ustawianie meczów i nielegalne obstawianie. Sprawa jest rozwojowa.

Obejrzyj wideo

Wiele agency próbowało stworzyć symulator tenisa na miarę futbolu FIFA. Jak poradził sobie Matchpoint?

Poważne konsekwencje ustawienia meczu

Temat dotyczy meczu rozegranego 22 września 2020 roku w ramach Epulze Royal SEA Cup. W tym czasie naprzeciw siebie stanęli Singapore Resurgence i japoński Blackbird Ignis. Dla Japończyków był to ważny mecz, który mógł wpłynąć na kwestię opuszczenia grupy B. Resurgance takiej mobilizacji nie miał – mając na koncie dwie porażki, zapewne żegnali się z turniejem.

Mecz odbył się w dość dziwnych okolicznościach. Na pierwszej mapie Singapurczycy w banalny sposób zdradzili pozornie bezpieczną jazdę. Na drugim zakręcie rywal szybko uciekł z wynikiem, a szachownica była bardzo jednostronna.

Miał być gwiazdą Counter Strike. Wybrał inną grę. Teraz bawi się ze swoim bratem

Więcej treści e-sportowych na Gazeta.pl.

Po zakończeniu zmagań wszczęto śledztwo, które rzuciło podejrzenia na dwóch graczy Resurgance – Ryana Tan Shernę i Malcolma Chung Wai Kiata. Specjalna komisja antykorupcyjna podjęła się zbadania sprawy, zauważając, że gracze nie uniknęliby zasłużonych konsekwencji, gdyby znaleziono przeciwko nim solidne dowody.

Obecnie toczy się postępowanie sądowe i Singapurczykom grozi surowa kara. Za samo zorganizowanie spotkania grozi im grzywna do 100 tys. dolarów i kara pięciu lat pozbawienia wolności. Jeśli udowodniono również, że są nielegalne zakłady sportowe, mogą otrzymać dodatkową grzywnę w wysokości 5000 dolarów i sześć miesięcy pozbawienia wolności. Werdykt zostanie ogłoszony 1 września.

Fnatic, drużyna League of Legends (Razork, Humanoid, Zdenerwowany, Hylissang)Alarm Fnatic. Siódmy tydzień LEC jest kluczowy w walce o play-offy

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.