W Warszawie odbędzie się „Polski Narodowy Dzień Boksu”. Mnóstwo atrakcji

Na najsłynniejszej hali w Warszawie staną trzy profesjonalne ringi wyposażone we wszelki niezbędny sprzęt do treningu, m.in. tradycyjne gruszki bokserskie, ale także nowoczesne worki treningowe z czujnikami. – Nasza impreza ze swoją oprawą i nowinkami technicznymi dorównać będzie galom boksu zawodowego, a hala gościć będzie największe polskie gwiazdy boksu – mówi Robert Mateusiak, prezes Fundacji “Tradycja Olimpijska”.

Krzysztof Głowacki, polski bokser, były dwukrotny mistrz świata World Boxing Group w wadze junior ciężkiej jest zachwycony organizacją „Narodowego Dnia Boksu”.

– Każda taka impreza sprzyja popularyzacji tego pięknego sportu, jakim jest boks. Muszę powiedzieć, że z zazdrością patrzę na młodych adeptów boksu, bo w czasach, gdy zaczynałem swoją przygodę z boksem jako dziecko, nie było tak wspaniałych imprez. Brawo, mam nadzieję, że szczególnie młodzi ludzie odwiedzą Torwar w Warszawie – mówi Krzysztof Głowacki.

W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli. – Zapraszamy wszystkich od siedmiu do stu lat. Odbędą się liczne pokazy, zabawy, animacje i szkolenia, ale najważniejsza będzie możliwość aktywnego udziału w zawodach bokserskich. Chcemy pokazać, jak przyjemnie i łatwo uprawia się ten sport, a pozornie trudne i niebezpieczne ćwiczenia, dzięki radom wykwalifikowanych trenerów, mogą okazać się bardzo proste – dodaje Mateusiak, pięciokrotny uczestnik Badmintona. Igrzyska Olimpijskie.

Głównym celem „Narodowego Dnia Boksu” jest popularyzacja sportu i zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. To ogromne przedsięwzięcie ma zarażać Polaków bez względu na wykonywany zawód czy wiek uprawianiem boksu w różnych formach. Podczas imprezy prowadzone będą zajęcia, konkursy, turnieje, animacje i szkolenia nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych i osób starszych.

– Oczywiście impreza sportowa to przede wszystkim konkurencja, więc każdy uczestnik zbierze punkty za udział w ćwiczeniach, za które później otrzyma nagrody sportowe. Zawody będą prowadzone w różnych ćwiczeniach bokserskich w trzech kategoriach wiekowych dzieci i młodzieży tj. od siedmiu do dziewięciu, od dziesięciu do trzynastu lat i od czternastu do siedemnastu lat, a także dla dorosłych. Najlepsi, którzy zdobędą największą liczbę punktów, otrzymają puchary i medale. Ich prezentacja odbędzie się podczas uroczystej gali bokserskiej gwiazd w iście olimpijskiej oprawie – mówi Robert Mateusiak.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg innych atrakcji, a uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. o rehabilitacji poprzez boks, czy spotkać się z psychologiem sportu. W hali Torwaru odbędzie się również wystawa upamiętniająca mistrzów Polski w boksie. Odbędą się również warsztaty „Boksu dla Pań”.

Organizację „polskiego święta boksu” dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Komunikat prasowy

Przejdź do Polsatsport.pl

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.