Walczą o bycie Mistrzem ortografii (ZDJĘCIA) – ePiotrkow.pl

Etap rejonowy Dyktanda Wojewódzkiego dla Maturzystów pn. “Łódzkie Pamięta” odbył się w 5 Centrach Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego, również w tym, zlokalizowanym w Piotrkowie.

Chcemy pokazać piękno języka ojczystego, promować poprawną polszczyznę i Województwo Łódzkie. Mam nadzieję, że co roku będzie kolejna edycja i będzie się to rozwijało. W przedsięwzięciu biorą udział placówki podlegające pod Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego – tłumaczy Iwona Buchalska, dyrektor piotrkowskiego Centrum.

W Piotrkowie do pisania przystąpiło kilkadziesiąt osób.

U mnie z ortografią zawsze było dobrze, nigdy nie miałam problemów, dlatego wzięłam udział. Czuję się na siłach – mówiła jedna z uczestniczek.

W większości maturzyści zostali zachęceni do wzięcia udziału w dyktandzie przez nauczycieli języka polskiego. Ale byli też tacy, którzy informację o ortograficznych zmaganiach znaleźli w Internecie.

Ja o dyktandzie przeczytałem na Facebooku i pomyślałem sobie dlaczego nie spróbować. Byłem już na dyktandzie piotrkowskim. Było źle, ale daję radę. Może tym razem się uda – opowiada jeden z maturzystów.

W etapie wojewódzkim weźmie udział po 5 osób z każdego rejonu. Nagrody otrzymają uczestnicy, którzy zajmą I,II i III miejsce. Ponadto jury przyzna 2 wyróżnienia.

Etap wojewódzki również odbędzie się w Piotrkowie. Jesteśmy głównym organizatorem i etap wojewódzki odbędzie się również w naszej placówce. Laureaci etapu rejonowego otrzymają wyniki 3 października, a finałowe zmagania odbędą się 21 października. Wtedy też dowiemy się kto został mistrzem ortografii – nadmienia Sylwia Kubicka, rzecznik prasowy piotrkowskiego Centrum.

Uczestnicy w każdym mieście pisali ten sam tekst, przygotowany przez dr hab. Macieja Malinowskiego. W Piotrkowie czytał go Robert Kornacki.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.