Ważna deklaracja Tomasza Fornala. Mocne słowa siatkarza – Siatkówka – Sport Wprost

W drugim meczu drugiego turnieju tegorocznej Ligi Narodów Polska zmierzyła się z Kanadą. Faworytami tego meczu była drużyna Polski, która w środę 22 czerwca w imponującym stylu pokonała Brazylię 3:1. Podopieczni Nikoli Grbica w starciu z Kanadyjczykami ani przez chwilę nie mogli poczuć się zagrożoni. Mimo tego, że rywale grali raczej w drugim składzie, Polacy byli bardzo skoncentrowani i do ich poczynań praktycznie nie wkradł się relaks.

Polska pokonała Kanadę. Tomasz Fornal ocenił grę

Konsekwencją dobrej i efektywnej gry było zwycięstwo 3:0. Warto wspomnieć, że w żadnym z setów Biało-Czerwoni nie stracili więcej niż 18 punktów. Kilku graczy wyróżniało się od reszty. W tej grupie znalazł się Tomasz Fornal, który zakończył mecz z dziewięcioma punktami. Po spotkaniu 24-latek ocenił starcie z drużyną z Ameryki Południowej.

– Widać, że Kanada nie wyszła na ten mecz w najsilniejszym składzie, ale takie mecze też trzeba wygrywać. Powinieneś wyjść na boisko z motywacją i pokazać swoją klasę. Zrobiliśmy to. Kontrolowaliśmy sytuację przez trzy sety – powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Podczas Ligi Narodów Tomasz Fornal ma problemy z obsługą. Siatkarz przyznał, że jest tego świadomy i na co dzień nad tym pracuje. Chce poprawiać się w tym elemencie i czuje, że powoli jest coraz lepiej. – Ale zdaję sobie sprawę, że czasami oceniam siebie zbyt surowo, a potem reagują impulsywnie. Czasami na boisku pojawiają się też trudne do opanowania emocje – dodał.

Odważna deklaracja Tomasza Fornala. Zdradził, jaki był cel zespołu

Kolejnym przeciwnikiem reprezentacji Polski będzie Australia. Jeśli wygra drużyna Nikoli Grbića, zapewni sobie udział w turnieju finałowym, który odbędzie się w Bolonii. Dziennikarz zapytał 24-latka, czy był tego świadomy i jak do tego podszedł. W odpowiedzi Tomasz Fornal złożył deklarację, ujawniając jednocześnie cel naszego zespołu.

– Nie możemy sobie wyobrazić, że zabraknie nam pierwszej ósemki. Nie myślimy tylko o tym, żeby tam być, ale o zdobyciu medalu w turnieju finałowym. Mamy wysokiej jakości i szeroki skład – podsumował.


Przeczytaj także:
Nikola Grbić nie krył zadowolenia po meczu Ligi Narodów. Zdradził swoje plany na najbliższe dni

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.