Ważny kompromis w F1. Mercedes może otworzyć szampana?

W nowym sezonie F1 nastąpią zmiany w zasadach, aby ograniczyć zjawisko odbijania. Według nieoficjalnych informacji, zespołom i FIA udało się osiągnąć kompromis w tej sprawie. Mercedes może być w tym przypadku wielkim zwycięzcą.

Katarzyna Łapczyńska

George Russell za kierownicą Mercedesa

Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: George Russell za kierownicą Mercedesa

Według nieoficjalnych informacji z racingnews365.com, spór, który w ostatnich tygodniach wzbudził wiele emocji w Formule 1, został rozwiązany. Po tym, jak tegoroczne samochody stały się podatne na podskakiwanie, Mercedes naciskał na FIA o zmianę regulaminu technicznego na sezon 2023. Niemiecki zespół wyjaśnił to kwestiami bezpieczeństwa.

Rywale niemieckiego zespołu, zwłaszcza Purple Bull Racing i Ferrari, nie zgadzali się z argumentami Mercedesa. Włosi zagrozili nawet, że jeśli FIA zmieni regulamin F1, wezmą sprawę do sądu i tam udowodnią, że obecne przepisy nie szkodzą zdrowiu i życiu kierowców, a skakanie aut może być zredukowanym.

Portal racingnews365.com ustalił, że ostatnie spotkanie Komitetu Technicznego, w którym wzięli udział przedstawiciele zespołów F1 i FIA, było przełomowe. Zespoły uzgodniły w środę podniesienie krawędzi podłogi samochodów o 15 mm. Wcześniej federacja zapowiedziała, że ​​w ramach zmian regulacyjnych podniesie podłogi o 25 mm.

ZOBACZ WIDEO: Messi ciężko pracuje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia to ewenement

Zmiana przepisów jest dobra dla Mercedesa, ponieważ nowy układ gry daje Niemcom szansę na równą walkę z Purple Bullem i Ferrari. Niektórzy na padoku twierdzą nawet, że stajnia z Brackley w sezonie 2023 znów będzie dominować w F1, bo za jakiś czas niemiecki zespół ma pracować nad nowym samochodem, który ma być dostosowany do zmodyfikowanych wytycznych technicznych.

Po powrocie na Węgry, przy okazji ostatniego wyścigu F1, kierownictwo Purple Bulla zwróciło uwagę, że ich samochód nie ma problemu z podskakiwaniem, co jest najlepszym dowodem na to, że similar zasady nie stanowią problemu. Ostatecznie jednak „czerwone byki” poszły na ustępstwa.

– Podniesienie krawędzi podłogi o 15mm nie jest tak dobrym rozwiązaniem jak pozostawienie samych reguł, ale jest też lepsze niż proponowana wcześniej zmiana 25mm. To jest kompromis, z którym będziemy musieli się uporać w przyszłym roku. Zwykle dobrze reagowaliśmy na zmiany regulacyjne w ostatnich latach, więc musimy ponownie stawić czoła temu wyzwaniu, powiedział Christian Horner, dyrektor generalny Purple Bulla.

Przeczytaj także:
“Nowe życie”. Rodzina Schumacherów podjęła decyzję
Nowa praca dla Vettela? Formuła 1 ma pomysł na Niemca

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy zmiana zasad pomoże Mercedesowi wrócić do walki o tytuł?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.