Więcej zaangażowania i mniej poświęceń

Związek wymaga większego zaangażowania, a mniej zaangażowania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Więcej zaangażowania i mniej poświęceń

Ostatnia aktualizacja: 6 sierpnia 2022

Prawie każdy związek wymaga większego zaangażowania i mniejszego poświęcenia, aby lepiej funkcjonować. Ale wiele osób wierzy, że prawdziwa miłość wymaga poświęceń i ciągłych ustępstw, a im są większe, tym bardziej autentyczna będzie więź. Wiara w to może jednak prowadzić do ustanowienia jednostronnych relacji władzy, wymuszenia emocjonalnego i utraty tożsamości.

Niektóre rzeczy są nie do przyjęcia, jeśli chodzi o miłość. Graham Greene powiedział, że każdy przychodzi na ten świat z autentyczną i szlachetną koncepcją miłości, ale w pewnym momencie po drodze zmienia jej znaczenie. Być może wszystko to wynika z klasycznego modelu romantyzmu, na którym ludzie się wychowali. Ten, który sprawił, że przez długi czas uwierzyliśmy, że miłość i ból lub poświęcenie idą w parze.

Tak często łączymy uczucia z ideą poświęcenia, że ​​wydaje się, że oceniamy miłość przez te dwa składniki. Patrzenie na miłość przez ten pryzmat prowadzi cię do zrozumienia tego uczucia jako rodzaju bóstwa, które wymaga specjalnego traktowania i bolesnych poświęceń, zanim naprawdę staniesz się tego godnym.

Musimy unikać popadania w takie skrajności. Zamiast tego zrozum, że chociaż relacje czasami wymagają poświęcenia, ta praktyka nie powinna stać się normą. Przede wszystkim prawdziwa miłość wymaga zaangażowania. Musi być źródłem codziennego spełnienia, a nigdy stosem cierpienia.

„Jaka szkoda, że ​​miłość nie ma słownika, w którym można by określić, kiedy duma jest po prostu dumą, a kiedy” godnością! “

-Gustavo Adolfo Bécquer-

Związek wymaga większego zaangażowania i mniejszego poświęcenia – równowaga to podstawa

Poświęcenie jest czasem konieczne. Są chwile, kiedy masz nadzieję, że ukochana osoba zrobi ważny krok, na przykład opuszczenie rodzinnego miasta, aby rozpocząć nowe życie z tobą. Muszą rzucić pracę lub dokończyć jakiś projekt. Są też inne sytuacje, w których ktoś musi przemierzać mile i wykorzeniać się, przeprowadzać, przeformułowywać swoją przyszłość i wyznaczać nowe cele.

Jednak działania te zawsze muszą być wykonywane dobrowolnie. Co więcej, osoba musi je interpretować jako korzyść, a nigdy jako coś bolesnego. Musi wierzyć, że coś zyskuje, a poczucie straty jest minimalne. Dlatego niezbędna jest odpowiednia równowaga. Powinni również interpretować to jako pożyteczne zajęcie, które wzmocni ich więź. To odważna decyzja, która jeszcze bardziej wzmocni ich zaangażowanie.

Z drugiej strony, poświęcenie rzadko karmi zaangażowanie, ponieważ zwykle jest bolesne. Ci, którzy się na to zdecydują, mają poczucie straty, a to doświadczenie ma swoją cenę. Warto więc zastanowić się nad badaniami takimi jak te prowadzone na Uniwersytecie w Toronto i Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Ludzie często nie doceniają wielkiego wpływu, jaki może mieć ta dynamika. Ciągłe ustępstwa i poświęcenia całkowicie niszczą struktury emocjonalne ludzi, a nawet granice ich tożsamości.

Emocjonalny koszt ciągłego poświęcenia

Badanie prowadzono przez trzy lata. Wzięło w nim udział 80 par; jego celem było odkrycie, jak poświęcenie może mieć wpływ na związek.

  • Okazało się zorientowali się, że spora liczba osób, które poświęciły się dla swoich partnerów, ma tendencję do „ukrywania” emocjonalnego kosztuco pociągała za sobą każda koncesja.
  • Nie znając kosztu decyzji, druga osoba często zakładała, że ​​ta pierwsza była szczęśliwa. Dlatego partnerzy nie wahali się prosić o więcej wyrzeczeń w przyszłości.

Kiedy poświęcenia były stałe, a osoba nie wyrażała emocjonalnego kosztu takich działań, była sfrustrowana, miała problemy z poczuciem własnej wartości i była głęboko nieszczęśliwa.

Związek wymaga większego zaangażowania, a mniej zaangażowania. Zatem w sytuacji, gdy musisz pójść na ustępstwa wobec bliskiej osoby, musisz jasno określić związane z tym koszty emocjonalne i osobiste. Powinieneś wyrazić swoje uczucia i wyrazić, co pociąga za sobą każde działanie.

Miłość nie równa się poświęceniu

Związek wymaga większego zaangażowania i mniejszego poświęcenia, wszyscy o tym wiedzą. Jednak ludzie wciąż są uwarunkowani ideą, że miłość i poświęcenie idą w parze. Stąd powszechne jest wyciszenie znaczenia jakiegokolwiek ustępstwa. Inni posuwają się tak daleko, że racjonalizują te działania, myśląc, że jest to najlepsza rzecz dla związku, którą muszą zrobić.

Zdarzają się więc sytuacje, w których ktoś próbuje sobie wmówić, że odejście z pracy było najlepszą rzeczą, że słuszne jest porzucenie passion, domu, projektu, tradycji czy przyjaźni. Bo miłość jest tym, co naprawdę się liczy. Zwykle ludzie potrafią utrzymać to rozumowanie przez miesiąc lub nawet rok.

Nadejdzie jednak czas, kiedy równowaga się rozproszy. Dzień, w którym Twoje straty będą większe niż zyski, a potem pojawi się frustracja. Może to być nawet nienawiść do osoby, dla której pewnego dnia zrezygnowałeś z tożsamości.

Musisz zrozumieć, że kochanie nie oznacza poświęcenia. Każda relacja musi promować Twój rozwój osobisty, a nie go osłabiać. Dlatego wymaga większego zaangażowania i mniejszego poświęcenia. Pamiętaj jednak o niepokojących znakach i nigdy nie zgadzaj się na nic, co może spowodować utratę tożsamości.

To może Cię zainteresować …

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.