Wielki brytyjski sukces. Ethan Hayter wygrał Tour de Pologne

Arnaud Demare po sprincie wygrał 7. etap Tour de Pologne. Cały wyścig wygrał Ethan Hayter z grupy Ineos Grenadiers.

Łukasz Witczyk

Ethan Hayter

PAP /Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Ethan Hayter

Siódmy etap Tour de Pologne prowadził ze Skawiny do Krakowa. Kolarze mieli do pokonania niecałe 178 km, które w pierwszej części przebiegały po pagórkowatym terenie. Od początku Alessandro De Marchi był bardzo aktywny, inicjując kilka akcji i ostatecznie uciekając.

Mimo wielu prób i ataków uciekająca grupa została złapana przez peleton. Dash zadecydował o losach wyścigu. Najlepszy na krakowskich Błoniach był Arnaud Demare (Groupama-FDJ). Drugim był Olav Kooij z Jumbo-Visma, a trzecim Phil Bauhaus (Bahrain Victorious). Najlepszym Polakiem był Stanisław Aniołkowski, który zajął 13. miejsce.

Ethan Hayter, reprezentujący INEOS Grenadiers, wystartował w koszulce lidera. Miał 11 sekund przewagi nad Thymen Arensman (Staff DSM) i trudno było sobie wyobrazić, że ją straci. Ostatecznie utrzymał prowadzenie i mógł cieszyć się triumfem w największym polskim wyścigu.

ZOBACZ WIDEO: Messi ciężko pracuje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia to ewenement

Emocji podczas zawodów nie brakowało. Były też protesty antywojenne. Na trasie wyścigu namalowano hasła uderzające Władimira Putina i nawiązujące do zakończenia działań wojennych na Ukrainie.

Hayter, 24 lata, odniósł jeden z największych sukcesów w swojej karierze. Zaczął od kolarstwa torowego, ale skupił się na rywalizacji na szosie. W tym roku zdobył mistrzostwo Wielkiej Brytanii w jeździe indywidualnej na czas.

Przeczytaj także:
Ważne informacje o Rafale Majce. Oficjalne ogłoszenie z jego klubu
Komentatorzy sportowi – rozpoznaj ich na zdjęciach!

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.