Wielki Ogień spłonął po raz piętnasty. Trzy dni wypełnione muzyką i świetną zabawą – Radio Ostrowiec

Za nami jubileuszowa XV edycja Wielkiego Festiwalu Ognia Miry Kubasińskiej. Przez trzy dni mogliśmy posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu zaproszonych gwiazd, a także drużyn konkursowych, które walczyły o nagrody pieniężne.


Pierwszego dnia na scenie amfiteatru zaprezentował się zespół z Ostrowca Tom Holder oraz muzycy jeżdżący na dużym rowerze czyli Bike Bike Orchestra, a gwiazdą wieczoru był zespół Pauliny Przybysz – Rita Pax z projektem „Piękna” Tribitute to Breakout”.
Drugi dzień to przede wszystkim pierwsza część konkursu młodych wykonawców, a było ich 14. Zespół Black Job przyjechał z Krakowa do Ostrowca.
– Byliśmy tu w 2019 roku i bardzo nam się podobało. Chcieliśmy tylko wyjść ponownie i spróbować swoich sił w konkursie. Świetny amfiteatr, świetna atmosfera, nic poza zabawą! – powiedzieli Liwia i Tomek z Black Job.
Po części konkursowej na scenę wkroczył zespół Inclusion, zwycięzcy zeszłorocznej edycji festiwalu.

– Festiwal oceniam bardzo dobrze, są świetne ekipy na wysokim poziomie. Udało nam się pokazać na Wielkim Ogniu, nawiązaliśmy kontakty, zaprzyjaźniliśmy się z wieloma muzykami i to właśnie nadaje temu festiwalowi największą wartość – tłumaczył Filip Przybylski z Inclusion.
Na zakończenie drugiego dnia festiwalu muzycy Massive Cyc zagrali swoje największe przeboje. Krzysztof Skiba i Jacek Jędrzejczak w rozmowie z Radiem Ostrowiec wspominali swój ostatni koncert w naszym mieście sprzed ponad 20 lat iz uznaniem opowiadali o Wielkim Ogniu, festiwalu Mira Kubasińska.
– Dwa lata temu miałem przyjemność gościć to wspaniałe wydarzenie. To festiwal dużej energii, są bardzo fajne zespoły na wysokim poziomie – powiedział Krzysztof Skiba.
Koncert Massive Cyc wypełnił amfiteatr w Parku Miejskim po brzegi.
Podczas Wielkiego Pożaru mogliśmy podziwiać wystawę archiwalnych zdjęć Miry Kubasińskiej i Breakout, wziąć udział w grze terenowej związanej z festiwalem, a nawet… podziwiać piękne, duże motocykle.
Trzeciego dnia, czyli w niedzielę, młode drużyny kontynuowały rywalizację. Po drugiej części konkursu odbył się uroczysty koncert laureatów.
Pierwsze miejsce zajęła RoseMerry, która wygrała 5000 zł, drugą nagrodę 4000 zł zdobyła Kinless, a najlepszą okładkę z repertuaru Miry Kubasińskiej według jury wykonała również RoseMerry. Dodatkowo zebrali 3000 zł. Jury przyznało również wyróżnienia, a jedno z nich powędrowało do Mery Kosiarz, wokalistki z Ostrowca, która występowała z zespołem Maryland.
Na zakończenie festiwalu wystąpił Piotr Nalepa, którego koncert po raz kolejny obejrzała pełna publiczność.

/ bart /

dzielić

Tagi: festiwal, koncerty, muzyka, wielki ogień

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.