Wielki skandal na meczu Dynamo. Turcy skandowali imię Putina

Rewanż Fenerbahce z Dynamem Kijów odbył się w Stambule. Stawką był awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszym rozegranym w Łodzi meczu Ukraińcy bezbramkowo zremisowali z Turkami. Środowe spotkanie rozpoczęło się dla nich bardzo dobrze, ponieważ objęli prowadzenie.

Gospodarze wyrównali rywalizację w 89. minucie, prowadząc do dogrywki. W nim zawodnicy Dynama zdobyli bramkę. To drużyna z Kijowa poszła dalej, ale więcej niż o wydarzeniach na boisku będzie więcej mówić o trybunach i zachowaniu kibiców Fenerbahce. Turcy, nie mogąc zaakceptować eliminacji swojej drużyny z turnieju, zaczęli skandować imię Władimira Putina.

To ogromny skandal, którym powinny zająć się najwyższe władze UEFA. Piłkarze Dynama, co zrozumiałe, cieszyli się ze strzelonego gola, co dało im awans do następnej rundy. Fani na trybunach zaczęli nucić melodię i skandować imię zbrodniarza wojennego.

Pod koniec lutego wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę siłami zbrojnymi. U naszych wschodnich sąsiadów codziennie giną niewinni ludzie, w tym cywile i dzieci. Wojna pochłonęła już dziesiątki tysięcy istnień ludzkich. Piłka nożna nie jest najważniejsza, dołączenie do turnieju musiało kosztować graczy Dynama wiele wysiłku, zwłaszcza psychicznego. Przecież kilka miesięcy wcześniej musieli wraz z rodzinami opuścić zaatakowany kraj.

Teraz, ponieważ odważą się strzelić gola, muszą wysłuchać nazwiska przestępcy, który zmienił życie ich bliskich. UEFA powinna zająć się właśnie tą sprawą, bo z nagrania wynika, że ​​nie są to pojedyncze głosy, ale tysiące ludzi siedzących na trybunach stadionu w Stambule.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.