Wielki sukces Polki w Tour de France. Profesor jazdy!

To historyczne osiągnięcie kobiecego kolarstwa w Polsce. Katarzyna Niewiadoma zajęła 3 miejsce w końcowej klasyfikacji Tour de France! Ostatniemu etapowi towarzyszyły wielkie emocje.

Dawid Franek

najlepsi kolarze Tour de France Femmes 2022

Getty Pictures / Na zdjęciu: najlepsi kolarze Tour de France Femmes 2022

Katarzyna Niewiadoma przed ostatnim etapem Tour de France Femmes zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. W niedzielę na rowerzystów czekała górska trasa o długości 123 km. Czasami różnice sięgały nawet 22-23 proc. W końcowej części etapu nasza reprezentantka zmierzyła się z trzema rywalkami, które w klasyfikacji generalnej były tuż za nią.

W tej grupie Julietta Labous powinna być szczególnie ostrożna. Przed niedzielnym finałem Francuzka miała 49 sekund do Polaka i poważny atak z jej strony mógł stanowić zagrożenie.

Na szczęście Niewiadoma kontrolowała sytuację. Nie pozwoliła swojemu przeciwnikowi iść dalej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsport: tak bawili się reprezentanci Polski

Ostatecznie Polak zajął 4 miejsce na ostatnim etapie Tour de France, wyprzedzając Labousa i zamykając podium przez cały wyścig. Nasz zawodnik odniósł się w ten sposób do sukcesu Zenona Jaskuły, który zajął 3 miejsce wśród mężczyzn w „klasyfikacji generalnej” Tour de France 1993.

Na ostatnim etapie, ale także w całym wyścigu, Annemiek Van Vleuten była niepokonana. W klasyfikacji generalnej osiągnęła gigantyczną przewagę nad rywalkami. Drugi Demi Vollering stracił do niego 3 minuty i 48 sekund, a Niewiadoma 6 minut i 35 sekund.

Warto podkreślić, że dla reprezentanta Polski to kolejny wielki sukces. Podczas zeszłorocznych mistrzostw świata w Leuven zdobyła brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego.

Zobacz finisz Polki:

Przeczytaj także:
Niespodzianka na mecie Tour de Pologne. O tych Polakach było głośno

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.