Wielkie rozczarowanie. Polacy są już poza rundą zasadniczą Mistrzostw Juniorów

Polscy szczypiorniści nie zdołają osiągnąć swojego celu, porażka z Niemcami i zwycięstwo Węgrów nad Islandczykami oznacza, że ​​juniorzy nie znajdą się w pierwszej ósemce mistrzostw Europy.

Marcina Górczyńskiego

Reprezentacja Polski juniorów

Materiały prasowe / ZPRP / Polski zespół juniorów

To był zdecydowanie lepszy występ niż na inaugurację z Islandczykami (25:38). Polacy poprawili swoją skuteczność i potrafili wywierać presję na Niemców, nie dali im przed przerwą skakać. W roli karnego słusznie spisał się Patryk Wasiak, do bramki dobrze wszedł Paweł Ciupa. Były jednak przestoje dla polskich czerwono-białych, które ostatecznie okazały się szczególnie kosztowne.

Zostało nieco ponad pięć minut, a była 22:22 i w ostatnich minutach wyglądało to jak thriller. Polakom brakowało jednak sprawności i zrozumienia, przegrali krótki fragment 1:5 i musieli pożegnać się ze swoimi marzeniami o zwycięstwie.

Ekipa Rafała Bernackiego wciąż czekała na wynik meczu Węgrów z Islandczykami, ale Węgrzy rozwiali ich wątpliwości. Wygrali z drużyną z północy, zapewnili sobie awans, a w ostatniej walce Islandczycy zmierzą się z Niemcami w bezpośrednim starciu o miejsce w pierwszej ósemce.

Polska – Niemcy 29:33 (14:15)
Polska: Szczepanik, Ciupa, Pieńkowski – Wasiak 7, Welcz 4, Kamiński 3, Marchewka 3, Wierzbicki 3, Tokarz 3, Mielczarski 3, Sladkowski 2, Wątroba 1, Rybarczyk, Jaworski, Koc, Curzytek

WYGLĄDAĆ:
Jednostronny finał turnieju w Zabrzu
THW Kiel znalazła następcę Sagosen

ZOBACZ WIDEO: Messi ciężko pracuje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia to ewenement

Czy uważasz, że pisanie SMS-ów nie działa?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.