Wielkie umocnienie Jagiellonii Białystok. Wszystko dzięki decyzji FIFA Soccer

Wiosną sezonu 2021/22 transfery “ukraińskie” uratowały Jagiellonię Białystok przed utrzymaniem się w lidze. Diego Santos Carioca i Marc Gual, sprowadzeni po wybuchu wojny na Ukrainie, znacząco przyczynili się do pozostania białostockiej drużyny w elicie. Obaj byli jednak nadal związani kontraktami ze swoimi ukraińskimi klubami – z kolei Kolos Kovalivka i SK Dnipro-1, ale jeden z nich prawie na pewno ponownie będzie reprezentował barwy żółto-czerwone.

Obejrzyj wideo
Dlaczego piłkarze zarabiają tak dużo?

Wielkie umocnienie Jagiellonii. Marc Gual ponownie zagra w Białymstoku

Po tym, jak FIFA oficjalnie ogłosiła we wtorek, że piłkarze klubów rosyjskich i ukraińskich mogą zawiesić kontrakty na sezon 2022/23, Jagiellonia Białystok rozpoczęła ostatnią ofensywę, by sprowadzić z powrotem Marca Guala.

Rozmowy między dyrektorem sportowym Łukaszem Masłowskim a hiszpańskim napastnikiem poszły bardzo szybko i obie strony doszły do ​​porozumienia, dzięki któremu Hiszpan powinien pojawić się w Polsce w czwartek, a po przejściu badań lekarskich do końca przyszłego sezonu podpisać kontrakt. Tego samego dnia Gual miał też dołączyć do zgrupowania Jagiellonii Białystok w Opalenicy, bo tam od kilku dni przebywa ekipa Macieja Stolarczyka.

Sześciu trenerów w trzy lata. Stolarczyk chce być jak Set off. „Czas to złamać”

Jesus Imaz powinien w każdej chwili podpisać nowy trzyletni kontrakt z Jagiellonią. Gwiazda Jagi trenuje z drużyną od początku letnich przygotowań iw pełni zgadza się z klubem. Brakuje tylko podpisu na umowie, ale finalizacja tego ruchu nie jest zagrożona. Powrót brazylijskiego skrzydłowego Diego Santosa Carioki, który podobnie jak Gual na wiosnę pokazał z dobrej strony w Jagiellonii, jest mało prawdopodobny. Na razie białostoczanie nie planują przedstawienia Brazylijczykowi nowej propozycji, choć jego kontrakt z Ukraińcem Kolosem Kovalivką też może zostać zawieszony.

W ten sposób Jagiellonia Białystok na kilka dni przed końcem czerwca zrealizuje swoje główne cele na letnie okienko transferowe. Wcześniej białostocki klub sprowadził latem portugalskiego środkowego pomocnika Nene z CD Santa Clara, obrońcę Lecha Poznań Mateusza Skrzypczaka i skrzydłowego GKS Jastrzębie Wojciecha Łaskiego. Do tego należy oczywiście dodać również zatrudnienie nowego trenera – Macieja Stolarczyka.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.