Wimbledon 2022. Kiedy jest remis? Jaki czas? Czy Świątek odnajdzie legendę?

Początek się zbliża Wimbledon 2022która odbędzie się w dniach 27 czerwca – 10 lipca. Najlepsi tenisiści świata od Igą Świątek oraz Hubert Hurkacz na czele. Na początku jednak zabraknie kilku znanych nazwisk, m.in. Roger Federer lub Naomi Osaka. Z kolei decyzją organizatorów nie dopuszczono do startu Rosjanom i Białorusinom. W rezultacie ATP i WTA zrezygnowały z przyznawania punktów rankingowych za Wimbledon 2022. W tym roku pula nagród jest rekordowo wysoka i wynosi 40,35 mln funtów.

Pewny udziału w drabince turniejowej Wimbledon 2022 w singlu jest dwóch Polaków – Hubert Hurkacz (obecnie 10. ATP) i Kamil Majchrzak (91. ATP). Trzy Polki zaprezentują się w rywalizacji kobiet w jednym meczu: Iga Świątek (1. WTA), Magda Linette (66. WTA) i Magdalena Fręch (92. WTA).

W Londynie Polacy również zagrają w deblu. Magda Linette zagra razem z Amerykanką Bernardą Perą, Alicja Rosolska zagra w duecie z nowozelandzką Erin Routliffe, Katarzyna Piter zmierzy się z Gruzinką Oksaną Kałasznikową, Katarzyna Kawa zagra w deblu z Australijką Monique Adamczak, Magdalena Fręch zagra z Brazylijką Beatriz Haddad Maia. Panowie wystąpią w duetach „Biało-Czerwony”, bo Jan Zieliński wystąpi w deblu z Kamilem Majchrzakiem, a Szymon Walków z Łukaszem Kubotem.

40-letnia Serena Williams otrzymała „dziką kartę” od organizatorów Wimbledonu. Amerykanin ma siedem zwycięstw w Wimbledon, aw sumie wygrał dwadzieścia trzy turnieje wielkoszlemowe. Już w pierwszej rundzie rozstawiony w losowaniu Iga Świątek może w ten sposób trafić utytułowanego rywala. Przypominamy, że ostatni mecz Serena Williams rozegrała rok temu, w Wimbledon. 29 czerwca Amerykanka zmierzyła się w pierwszej rundzie z Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz, ale przy stanie 3:3 musiała podrapać się z powodu kontuzji.

Rysuj nawiasy Wimbledon 2022 w singlu odbędzie się w piątek 24 czerwca o godzinie 11.00. Mecze pierwszej rundy zaplanowano na 27-28 czerwca (Poniedziałek i wtorek).

Ostatni sezon Wimbledon Singiel mężczyzn wygrał Serb Novak Djoković, a w singlu kobiet Ashleigh Barty z Australii. W 2021 Iga Świątek dotarł do 4 rundy londyńskich rozgrywek, przegrywając z tunezyjskim Ons Jabeurem. Świątek nigdy nie zagrała w Wimbledonie dalej niż na tym etapie rozgrywek. Miniony Wimbledon był bardzo udany dla Hubert Hurkaczktóry odpadł dopiero w półfinale, pokonując Włocha Matteo Berrettiniego.

Zobacz też: “Hurkacz i Świątek wybrali dobre ścieżki przed Wimbledonem”

Wimbledon na żywo 2022 27 czerwca – 10 lipca zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz meczów Iga Świątek oraz Hubert Hurkaczzobaczymy w akcji najlepszych tenisistów na świecie. Wimbledon będą transmitowane na antenach sportowych Polsatu. Mecze Świątek, Hurkacza i innych komentować będą m.in. Dawid Olejniczak i Marcin Muras.

Szczegółowy Plan transmisji Wimbledonu 2022 będzie dostępny na Polsatsport.pl. mecze Boże Narodzenie oraz Hurkacz na Wimbledonie będzie można oglądać w najwyższej jakości w telewizji na antenach sportowych Polsatu oraz w Internecie i na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem platformy Polsat Field Go.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.