Wisła Kraków na szczycie tabeli! Biała Gwiazda pokonała Odrę Opole

Za zdecydowanego faworyta piątkowego meczu uznano Białą Gwiazdę, która zdobyła siedem punktów w dotychczasowych trzech rundach. Z drugiej strony Odra znajdowała się na przeciwległym biegunie i jako jedyna grała na zapleczu PKO BP Ekstraklasy bez nawet jednego miejsca.

Ekipa Jerzego Brzęczka wykonała swoją rolę wzorowo i choć nie była zachwycona, zasłużenie zdobyła trzy punkty w Opolu. Bramka, która dała Wiśle zwycięstwo padła tuż po przerwie. W 47. minucie meczu piłka wpadła do siatki po tym, jak niefortunną interwencję Kędziora zagrał Mateusz Młyński. Jak się później okazało, „samobójstwo” 24-letniego obrońcy przesądziło o losach całej rywalizacji.

W drugim meczu Fortuna 1 Liga w piątek był to remis. Arka Gdynia podzieliła się punktami z Sandecją Nowy Sącz na własnym stadionie.

***

Jego wzrok pogarszał się z dnia na dzień. Najpierw w jednym oku. Zajęcia na hali, piłka uderzona w twarz i Michał Globisz był w szpitalu. Później widoczność w drugim oku przygasła. Mimo to na trybunach gdyńskiego stadionu wciąż można spotkać zasłużonego młodzieżowego trenera i wychowawcę – przyjeżdża na mecze, a koledzy opowiadają mu, co dzieje się na boisku. W “X-ray” opiekun złotych medalistów mistrzostw Europy sprzed lat opowiada o nauce nowego życia i ustawieniu głowy pod takim kątem, by na przystanku był widoczny numer nadjeżdżającego trolejbusu.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.