Włosi piszą o przyszłości Wojciecha Szczęsnego. Piłka nożna „50 procent szans”

Wojciech Szczęsny został wykluczony 31 sierpnia oraz w meczu ze Spezią, podczas którego doznał kontuzji kostki. Wtedy jego miejsce w bramce zajęła Włoch Mattia Perin, który spisywał się całkiem przyzwoicie. Portal TuttoJuve24.it uważał, że Perin uspokoił Juventus w obronie. “Mattia Perin, wykorzystując okazję do zastąpienia kontuzjowanego Szczęsnego, uchwycił scenę serią chwalebnych interwencji. Jeśli Juventus nadal tu jest, to także dzięki niemu” – czytamy.

Obejrzyj wideo
Tak Robert Lewandowski podsumował przegrany mecz Polski z Holandią. Dużo miejsca na ulepszenia!

“50 procent szans” Szczęsnego na pozostanie w Juventusie. Jasna wiadomość

Włoski dziennik „Tuttosport” przyjrzał się sytuacji dziewięciu piłkarzy Juventusu, których kontrakty wygasają w czerwcu 2023 lub 2024 roku. W tej grupie jest Wojciech Szczęsny, którego kontrakt z Turyńczykami obowiązuje do końca sezonu 2023/2024. Polski bramkarz w ramach tej umowy zarabia 13 mln euro brutto rocznie, co oznacza, że ​​ma taką samą pensję, jak Angel Di Maria, który dołączył do Juventusu przed rozpoczęciem sezonu.

Czy są szanse, że Wojciech Szczęsny przedłuży kontrakt z Juventusem na kolejny rok (lub lata)? Włoscy dziennikarze twierdzą, że jest na to 50% szans, a ten temat nie jest obecnie priorytetem. “Tuttosport” uważa, że ​​obie strony zasiądą do rozmów dopiero w przyszłym sezonie. Spośród wymienionych w artykule piłkarzy tylko Carlo Pinsoglio (60 proc.) i Danilo (80 proc.) mają większe szanse na zdobycie nowego kontraktu z Juventusem.

Wojciech Szczęsny dołączył do Juventusu w lipcu 2017 roku za 18 mln euro od Arsenalu. Od tego czasu polski bramkarz rozegrał 179 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których miał 70 czystych kont. Szczęsny wygrał z Juventusem trzy mistrzostwa Włoch lub dwa krajowe puchary.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.