Wojciech Kowalczyk ostrzegał ministra sportu. Riposta była natychmiastowa. Piłka nożna

Najbliższe dni obfitować będą w wydarzenia sportowe na Stadionie Narodowym w Warszawie. Już w czwartek wielkich emocji zapewni reprezentacja Polski, która w ramach Ligi Narodów będzie gościć rywali z Holandii przed własną publicznością. W piątek odbędzie się Soccer Pageant 2022.

Obejrzyj wideo
Zaniepokojony Lewandowski o ukraińskiej opasce: sam zrobiłem, skleiłem

Kowalczyk kontra Bortniczuk. Natychmiastowa odpowiedź ministra

Wspomniana impreza ma na celu wspólne uczczenie wyjątkowego jubileuszu zdobycia przez polską drużynę piłkarską złotego medalu olimpijskiego w Monachium w 1972 roku oraz srebrnego medalu Letnich Igrzysk Olimpijskich 1992 w Barcelonie, a także dziesiątej rocznicy otwarcia największego stadion w Polsce, czyli Stadion PGE Narodowy. Kazimierza Górskiego.

Diallo będzie odpowiedzialny za ciężkie bicie swojego przyjaciela z PSG. Wyciekły szokujące ustalenia śledczych

W ramach imprezy odbędzie się wyjątkowy mecz pomiędzy olimpijską drużyną piłkarską składającą się ze złotych medalistów z 1972 roku i srebrnych z 1992 roku, a drużyną ich Przyjaciół. W pierwszej drużynie znajdzie się Wojciech Kowalczyk, wicemistrz z Barcelony. Trenerem tej drużyny został Paweł Janas.

Do Reprezentacji Przyjaciół zostali powołani: Kamil Bortniczuk, Sławomir Pietrzyk, Grzegorz Jędrzejewski, Andrzej Twarowski, Krzysztof Marciniak, Antoni Królikowski, Rafał Maserak, Tomasz Zubilewicz, Wiktor Dyduła, Rafał Mroczek, Bartosz Ignacik, Filip Surma, Żelisław Żyżyński, Bartłomiej Druż. Marcina Pawlika.

„Nie musisz dzwonić dwa razy. Dziękuję selekcjonerze! Stanę we wskazanym miejscu i czasie” – napisał na Twitterze minister sportu i turystyki Bortniczuk, dziękując za spotkanie Cezaremu Kuleszy, który z kolei został trenerem zespół Przyjaciół.

Polityk otrzymał reakcję w sieci od Wojciecha Kowalczyka, który zagra w drużynie przeciwnej. “Też mam [powołanie] i radzę postawić na tablicach” – napisał Kowalczyk, odnosząc się do butów. Minister odpowiedział w taki sposób, aby było jasne, że buty naprawdę mu się w przeszłości przydały”. Fajne fajne. Z nas dwojga grałem w klasie A” – odpowiedział Bortniczuk.

Kamil Bortniczuk będzie mógł sobie przypomnieć czasy gry w GKS Głuchołazy. – To dla mnie szczególna rzecz. Jeszcze trzy lata temu GKS grał w klasie A, a teraz jesteśmy w IV lidze – mówił Faktowi w 2019 roku.

Wspomniany pojedynek rozpocznie się o godzinie 17.30. Dwie godziny później kibice obejrzą mecz między Polską a Portugalią. Organizatorem Festiwalu Piłki Nożnej 2022 jest operator PGE Narodowego i Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.