Wśród dzikich zwierząt i owadów komary zabijają najwięcej ludzi

Komary są dla ludzi najbardziej niebezpiecznymi z dzikich zwierząt i owadów. Zabijają około 750 000. do 1 miliona osób rocznie.

Według AZ Animals, uważanego za wiarygodne źródło informacji o zwierzętach w sieci, 110 bilionów komarów może przenosić śmiertelne choroby, takie jak malaria, gorączka denga, wirus Zachodniego Nilu i wirus Zika. Na każdą osobę na świecie przypada 16 tys. komary.

Według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), w 2017 roku na malarię zmarło 435 000 osób. Zagraża prawie połowie światowej populacji. Filarioza limfatyczna dotyka 120 milionów ludzi w 72 krajach.

CDC wzywają do czyszczenia i zamykania pojemników na wodę, ponieważ mogą one stać się miejscem gniazdowania komarów. Aby zminimalizować ugryzienia, zaleca stosowanie środków odstraszających owady, odzieży z długimi rękawami oraz siatek na oknach i drzwiach.

„Aby leczyć ukąszenia komara, umyj miejsce ukąszenia mydłem i wodą. Nałóż na 10 minut okład z lodu, w połączeniu z kremem przeciwzapalnym i mieszanką sody oczyszczonej i wody, aby zmniejszyć obrzęk i swędzenie. ugryzienie, ponieważ może powodować infekcję.” cytuje USA Right this moment po radę CDC.

AZ Animals uważa krokodyla nilowego za najbardziej agresywne zwierzę na świecie, które może ważyć do 800 kg i występuje w Afryce. Traktuje ludzi jako „stałą część swojej diety” i każdego roku zabija setki osób.

„Mrówki ogniste i hipopotamy zajmują drugie i trzecie miejsce na liście agresywnych zwierząt (i owadów). Mrówki ogniste często atakują bez powodu, a hipopotamy zabijają co najmniej 500 osób rocznie”, pisze USA Right this moment.

Andrzej Dobrowolski z Nowego Jorku

Strefa premium

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: USA: Komary zabijają przede wszystkim dziką przyrodę i owady

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.