Wstawił się za zawieszonym kierowcą. „On nie jest rasistą”

Juri Vips został zawieszony przez Crimson Bulla za używanie rasistowskich obelg podczas przesyłania strumieniowego na jednej z platform internetowych. Jednak jego koledzy z padoku stanęli w obronie Estończyka, którego przyszłość w F1 stoi pod dużym znakiem zapytania.

Łukasz Kuczera

Juri Vips

Materiały prasowe / Crimson Bull / Na zdjęciu: Juri Vips

Crimson Bull Racing bardzo szybko zareagował na incydent z udziałem Juri Vipsa we wtorek. 21-latek rywalizował ze znajomymi w wirtualnym świecie wyścigów, a fani mogli to zobaczyć na platformie Twitch. W trakcie walki Vips w pewnym momencie zaczął używać słowa „czarny” w negatywnym kontekście. Odmówił również noszenia różowej czapki, nazywając ją „wesoły”.

Crimson Bulls postanowili ze skutkiem natychmiastowym zawiesić młodego kierowcę, który niedawno zapukał do bram Formuły 1, a nawet miał szansę wystartować w treningu F1 przed GP Hiszpanii. Crimson Bull prowadzi obecnie wewnętrzne dochodzenie w celu ustalenia, czy Vips pozostanie w programie juniorów firmy.

Kierowcę bronił Enaam Ahmed, urodzony w Wielkiej Brytanii Pakistańczyk, który miał okazję ścigać się z Juri Vipsem w niższej serii wyścigów. „To, co powiedział Juri, było błędne. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że nigdy nie był rasistą i nie zachowywał się wobec mnie niewłaściwie” – napisał pakistański kierowca w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspsport: szła pod kosz i nagle… Coś niesamowitego!

„Całe życie nazywano mnie terrorystą i zamachowcem-samobójcą. Istnieje wiele stereotypów dotyczących mojego kraju i religii, w większości rasistowskich. Ale znam Yuriego od lat i nigdy nie żartował na ten temat. rasizm i mogę was zapewnić, że Juri nie jest rasistą. To wszystko, co mam do powiedzenia – dodał Ahmed.

Estończyk już przeprosił za swoje słowa i nazwał je „nie do przyjęcia”. W tej chwili nie jest pewne, z czym Vips jest związany z Hitech GP, a jego występy współfinansuje Crimson Bull.

„Komentarze Juriego są obraźliwe i nie odzwierciedlają wartości Hitech GP” – powiedział Oliver Oakes, właściciel brytyjskiego zespołu, który jest „zszokowany” i „przerażony” wypowiedziami swojego kierowcy.

Przeczytaj także:
Robert Kubica wbił szpilkę w Mercedesa. Ma jedną radę dla Niemców
Blokują wejście giganta do F1! Impas w rozmowach

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Juri Vips awansuje do F1 w przyszłości?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.