Wszyscy minęli go szerokim łukiem. Tylko jedna osoba zatrzymała się, aby pomóc małemu kotkowi

W takich momentach serce rośnie. W sieci pojawiła się poruszająca historia o porzuconym kocie, który był wygłodniały, cierpiał na infekcję oka, a jego ciało było pełne insektów. Zwierzę nie wykazywało oznak życia. Przypadkowy przechodzień postanowił zająć się rudym kotem.

Ta historia wywołuje skrajne emocje. Nic dziwnego, że staje się coraz bardziej popularny w sieci. Poznaj wzruszający los rudego kociaka, który cudem uniknął śmierci.

Młody kot nie wykazywał żadnych oznak życia

Przypadkowy przechodzień zauważył na poboczu małego, rudego kociaka. Zwierzę nie wykazywało oznak życia. Był brudny, zaniedbany, aw jednym oku była infekcja. To jednak nie koniec nieprzyjemności, bo zwierzę zostało zaatakowane przez robaki, a po jego małym, wychudzonym ciele chodziły już mrówki.

Porzucony kot, fot. display z kanału “Powinieneś wiedzieć” / YouTube

Trudno powiedzieć, jak długo kot leżał bez opieki i ile osób nie pomogło mu mimo zauważenia zwierzęcia. Najważniejsze, że znalazła się przynajmniej jedna osoba o wielkim sercu, która postanowiła się nim zaopiekować.

Porzucony kot, fot. display z kanału “Powinieneś wiedzieć” / YouTube

Mężczyzna, który zobaczył kotka, natychmiast udał się do kliniki weterynaryjnej. Lekarz umył kociaka, powiedział… antybiotyki, leki na infekcje oka a przede wszystkim nakarmił ich. Zwierzę wyglądało jak skóra i kości.

Weterynarz zbadał sukę, która właśnie urodziła. Wyniki USG ujawniły niepokojący drawback

CZYTAJ

Nowe życie rudego kociaka

Mężczyzna, który znalazł kociaka, postanowił się nim zaopiekować i zapewnić mu dom. Nazwał chłopca Adwen. Zwierzę zaczęło szybko się regenerować, a jego organizm zaczął walczyć z chorobami nabytymi. Z biegiem czasu zwierzę przybrało na wadze, energii i zaczęło nowe życie.

Kot, fot. display z kanału “You Ought to Know” / YouTube

Właściciel kociaka postanowił podzielić się swoją historią w sieci. Jak sam przyznał, jest niezwykle szczęśliwy, że mógł pomóc zwierzęciu. Ta historia może być przykładem dla wielu.

Pamiętajmy, aby nie być obojętnym na los zwierząt. Znalezionego kota możemy zabrać do schroniska, fundacji lub weterynarza. Dodatkowo warto zadzwonić do odpowiednich służb, np. Straży Miejskiej, lub skontaktować się z pogotowiem dla zwierząt. W większych miastach działają też liczne organizacje, które mogą przejąć tymczasową opiekę nad kotem, a następnie poszukać nowych właścicieli.

Movie o losach kociaka możecie zobaczyć poniżej:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub chcesz opowiedzieć ciekawą historię związaną ze zwierzęciem, napisz do nas na adres redakcja@swiatzwierzat.pl. Dołącz również do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt – We Love Animals. Zostań z nami!

7 ras kotów, które wyglądają jak tygrysy, lamparty i gepardy. „Dzika krew” płynie w ich żyłach

Każdy kot ma do czynienia z tygrysem, ale czy kiedykolwiek marzyłeś o kotu przypominającym twoich dzikich krewnych? To jest możliwe! Poznaj 7 ras kotów, które mniej więcej przypominają lamparty, serwale, gepardy i oceloty. (zdjęcie: unsplash / Kim Davies)

Pytanie 1 z 8

Nie ma na świecie dwóch kotów z tym samym:

Źródło: pawsplanet.me

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.