WTA doceniło piękny występ Magdy Linette. „Genialny punkt” [WIDEO] Tenis ziemny

Obejrzyj wideo
Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Była to jedna z niewielu pięknych i wygranych akcji Magdy Linette (51.) przeciwko ubiegłorocznej zwyciężczyni US Open, Brytyjce Emmie Raducanu (77.). Stało się to na początku drugiego seta, w drugiej partii na Raducanu. Podczas długiej wymiany polski tenisista postanowił w pewnym momencie zagrać na skróty. Brytyjka podbiegła do niego i również grała tuż za siatką. Linette jednak doskonale odczytała intencje rywalki i skutecznie zaliczyła bekhend wzdłuż linii.

Wystarczyła krótka chwila. Federer znowu zaimponował. „Piłka jest lepka” [WIDEO]

„Genialny punkt”

– Genialny punkt. Co za gra, co za skrót – komentator meczu był po tej akcji zachwycony. – Nie tak szybko – mówi Magda Linette – napisał serwis WTA na Twitterze.

Mimo tego zwycięskiego punktu Polka łatwo przegrała w 76. minucie z Emmą Raducanu 2:6, 2:6. Brytyjka świetnie zaserwowała, wygrała aż 96 proc. punktów po pierwszym podaniu (26/27). Ponadto Linette ponownie miała problemy zdrowotne.

– Linette jak na turnieju w Chennai, bo znowu narzekała na ból w nodze. Jednak kilkuminutowa wizyta w szatni jej nie pomogła. Polka nadal nie ruszała się tak dobrze, jak w drodze do finału w Chennai – napisał w relacji z meczu Sport.pl.

Raducanu w swoim pierwszym od zeszłorocznego US Open półfinale turnieju WTA zmierzy się ze zwycięzcą meczu: Jeleną Ostapenko (19. WTA, Łotwa) – Victorią Jimenez Kasintseva (186. WTA, Andora). Ten pierwszy jest rozstawiony w turnieju z numerem „1”, a tylko 17-latek z Andory jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych tenisistów młodego pokolenia.

„Wielka Czwórka” na korcieFederer, Nadal, Djoković i Murray razem na korcie. Publiczność była zachwycona ich grą [WIDEO]

W drugim półfinale Tatjana Maria (Niemcy, 80. WTA) zmierzy się z Ekateriną Aleksandrową (Rosja, 24. WTA).

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.