„Wyciekło zdjęcia”. Tymoszczuk dokonał kolejnego aktu zdrady Ukrainy. Piłka nożna

Anatolij Tymoszczuk nadal krzywdzi swoich rodaków, którzy pozostali w ojczyźnie, by bronić się przed militarną agresją Rosji. 144-krotny ukraiński piłkarz został w Rosji i od czasu do czasu daje kontrowersyjne sygnały, że związał się z najeźdźcami.

Obejrzyj wideo
Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. „Poświęciłem nawet Serie A, by pojechać na Mistrzostwa Świata”

Tymoszczuk podał kolejny powód, by nazwać go zdrajcą

Na początku maja Tymoszczuk świętował zdobycie mistrzostwa przez Zenita Sankt Petersburg, gdzie jest asystentem trenera. Nie zostało to dobrze przyjęte przez Ukraińców. „Wybrał pieniądze zamiast swojego kraju i rodziny” – powiedział aktywista Szachtara Serhij Palkin.

Klauzula dotycząca miliarda euro. Gwiazda Barcelony o krok od nowego kontraktu

Te słowa nie zrobiły jednak na 43-latce największego wrażenia. Najwyraźniej nie przeszkadza mu to, że jego kraj jest doszczętnie zniszczony przez państwo, w którym pracuje. Teraz pokazał to po raz kolejny, pozując do zdjęcia ekipy Zenit, która 9 lipca będzie walczyć o Superpuchar Rosji ze Spartakiem Moskwa. Na Instagramie zamieszczono zdjęcie grupy osób związanych z klubem noszących koszulki reklamujące Gazprom.

“Zenit z Bakajewem i Spartak z Abascalem już szykują się do Superpucharu. Komu będziesz kibicować?” – napisane pod zdjęciem. A ukraińskie media reagują wprost: „Wyciekło zdjęcie zdrajcy”. Z kolei uznany trener Myron Markewycz nie przebierał w słowach, oceniając zachowanie swojego rodaka. „Był, jest i będzie chciwy. Ponieważ zostawił rodzinę z małymi dziećmi, można oczekiwać od niego wszystkiego” – powiedział cytowany przez football24.ua.

Wcześniej Ukraińcy postawili pod adresem Tymoszczuka znacznie poważniejsze oskarżenia. Były piłkarz jest podejrzany o współpracę z rosyjską służbą bezpieczeństwa FSB. Wyjaśniając problemy w transakcjach płatniczych, przestał też płacić alimenty swoim córkom. „Ten człowiek to g…”, mówi były gracz Dynama Ołeksandr Alijew.

W wyniku całego zachowania byłego piłkarza naszych wschodnich sąsiadów postanowiono skreślić go z rejestru reprezentantów kraju i odebrać mu wszystkie tytuły i odznaczenia. Jego rodowity Łuck również pozbawił go tytułu honorowego obywatela miasta.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.