Wystawa RATUJMY PLANETĘ – RATUJMY PLANETĘ w Fabryce Norblina

Międzynarodowa wystawa SAVE THE PLANET – SAVE THE PLANET będzie prezentowana w jedynej w Polsce immersyjnej przestrzeni, Artwork Field Expertise w Fabryce Norblina.

  • Międzynarodowa wystawa multisensoryczna SAVE THE PLANET – SAVE THE PLANET będzie prezentowana w jedynej w Polsce immersyjnej przestrzeni, Warsaw Artwork Field Expertise w Fabryce Norblina.
  • Narodziny planety, pochodzenie życia na Ziemi, piękno przyrody i rozwój cywilizacji przedstawione są wraz z dekalogiem działań, które każdy z nas może podjąć, aby powstrzymać zmiany klimatyczne.
  • Twórcy wystawy w niespotykany dotąd sposób połączyli piękne obrazy, doświadczenie pełnego zanurzenia i oszałamiające efekty wizualne z muzyką klasyczną i najnowszymi technologiami.
  • Wystawa potrwa od 24 września do 15 stycznia.

Najnowsza oferta Artwork Field Doświadczenie to opowieść o Ziemi opowiedziana w nowoczesnej formule w czterech aktach. SAVE THE PLANE – RATUJMY PLANETĘ to koprodukcja polsko-brazylijska. Jej pomysłodawcą i producentem jest Piotr Sikora, wielokrotnie nagradzany współzałożyciel studia Platige Picture a także współzałożycielem Artwork Field Doświadczenie.

Odpowiedzialny za scenariusz, reżyserię i muzykę tego multisensorycznego spektaklu Jarbas Agnelli, brazylijski filmowiec i artysta, czterokrotny zwycięzca festiwalu Cannes Lions. Aranżacja muzyczna wystawy oparta jest na słynnej kompozycji Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku”. Agnelli, nadając mu emocjonalny filmowy charakter.

SAVE THE PLANE – RATUJMY PLANETĘ.

Wystawa prowadzi przez wszystkie etapy istnienia naszej planety. Zaczyna się od oszałamiających obrazów przedstawiających sekwencję Wielkiego Wybuchu oraz powstawanie gwiazd i galaktyk. To tutaj zespół przyszedł z pomocą Platige Picturektóry, wykorzystując zaawansowaną technologię cyfrową, przedstawił narodziny Ziemi. Niezwykła projekcja otaczająca widza, która pozwala mu odbyć podróż do wnętrza Ziemi, obserwować animowany ruch cząstek i wsłuchiwać się w wydawane przez nie dźwięki, Zuza Kołodziej. Wiosna to punkt kulminacyjny dla planety: gwałtowne wulkany, topniejące skały, ogień, rzeki, oceany. To także niesamowita podróż dla widzów. Początek lata to zmiany cywilizacyjne. Zdjęcia przedstawiają wznoszenie się ludzkości nad planetę – drogi, miasta, budynki, samoloty. Życie nabiera tempa. Jednak po swoim apogeum nadchodzi jesień. Postęp cywilizacyjny wiąże się z brudem i biedą. Masowe korzystanie z zasobów naturalnych wpływa na życie na Ziemi na wielu poziomach, zaburzając równowagę, która trwa od wieków. Widzimy konsekwencje: powodzie, pożary, śmieci, tysiące mil kwadratowych plastiku unoszącego się w oceanach, podnoszący się poziom mórz. Zimą stan naszej planety jest już fatalny. W końcu „cease” jest tym, co mówi sama natura. Pandemia zmusza ludzkość do zatrzymania się. W ciągu zaledwie miesiąca dziura w warstwie ozonowej zwęziła się, a globalna temperatura obniżyła się, zmniejszając ją o 50%. emisje dwutlenku węgla w dużych miastach.

Rozwój cywilizacji stanowi coraz większe zagrożenie dla planety. Międzynarodowy wymiar projektu pozwala zobaczyć go globalnie, czego przykładem są nagrania pożarów lasów w Amazonii, ale także lokalnie: np. susza w różnych częściach Polski czy pogarszający się stan Bałtyku. Wystawa zadaje pytanie: co możemy z tym zrobić, jak radzić sobie z niekorzystną i niebezpieczną zmianą klimatu? Ostatni pokój pozostawia nadzieję! Razem z Onet w ramach kampanii Niech żyje planeta! przygotowaliśmy dekalog zmian. Oto dziesięć prostych nawyków i działań, które każdy z nas może podjąć, aby ocalić planetę.

Jak mówi Sir David Attenboroug: „Jeżeli pracując osobno, jesteśmy potężną siłą, która destabilizuje naszą planetę, to z pewnością pracując razem, jesteśmy wystarczająco potężni, aby ją uratować”. W Onecie wierzymy, że pracując razem wciąż mamy szansę zachować naszą planetę dla przyszłych pokoleń. Każda nawet najmniejsza akcja ma znaczenie. Polacy chcą działać, ale nadal ponad połowa nie wie, jak to zrobić. Dlatego od 3 lat edukujemy i inspirujemy Polaków do zmiany codziennych nawyków w ramach akcji LIVE THE LIVING PLANET, a teraz wystawy SAVE THE PLANET – mówi Olga KorolecDyrektor ds. marketingu i zrównoważonego rozwoju RASP Polska.

Byli wśród partnerów merytorycznych wystawy Globalny Porozumienie ONZFundacja Nauka o klimacie jeśli Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Do przygotowania wystawy zaangażowaliśmy autorytety naukowe, dzięki czemu prezentowane treści są aktualne. Konsultantem wystawy jest prof. dr hab. Szymon Malinowskitwórca portalu Nauka o Klimacie, fizyk atmosfery, profesor nauk o Ziemi, członek Polskiej Akademii Nauk.

To już druga wystawa w Pole sztuki, w której łączymy wartościową, mądrą i jednocześnie urzekającą historię z tym, co jest naszym najmocniejszym punktem, czyli najnowocześniejszym sprzętem audiowizualnym i technologiami, których nie można znaleźć nigdzie indziej w Polsce. Chcieliśmy uwrażliwić naszych widzów i zachęcić ich do wprowadzania nawet drobnych zmian w ich codziennym życiu, dosłownie zabierając ich w podróż w głąb oceanu lub dalekie niebo. Łącząc edukację ekologiczną z rozrywką, nasza wystawa – w bardzo atrakcyjnej formie multisensorycznego spektaklu – pozwala lepiej zrozumieć problemy dotykające współczesny świat – mówi Joanna Kowalkowskaprezes i założyciel Artwork Field Doświadczenie.

Wystawa czynna od soboty 24 września 2022 r. Artwork Field Doświadczenie w Fabryka Norblina w Warszawie. Sponsorem wystawy jest financial institution BNP Paribas.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast – zobacz oferty na PropertyStock.pl

©

Materiał chroniony prawem autorskim – zasady przedruków określa regulamin.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.