Wystraszony łoś wbiega na trasę S5 pod Bydgoszczą [wideo]

Niebezpieczne zdarzenie na drodze w rejonie Zielonki (powiat bydgoski, gmina Białe Błota). Czytelnik przesłał nam filmik przedstawiający przestraszonego łosia. Zwierzę biegnie przez chwilę po lokalnej drodze, po pewnym czasie przeskakuje przez płot i wbiega na trasę S5.

Widok łosia pewnie nie dziwi kierowców, którzy regularnie jeżdżą w rejonie Białych Błot, ale ta sytuacja była wyjątkowo niebezpieczna. Zwierzę biegnie przez jakiś czas po lokalnej drodze, a potem również biegnie w górę drogi. Kierowca samochodu, z którego zarejestrowano zdarzenie, zwalnia i czeka, aż łoś zdecyduje, którą drogą jechać. Nie wszyscy uczestnicy ruchu mają tyle cierpliwości. Przestraszony łoś w końcu przeskakuje przez płot i wbiega na trasę S5.

Movie został do nas przesłany przez Czytelnika. Jak relacjonuje, wydarzenie miało miejsce w niedzielę (18 września).

Niestety z tymi zwierzętami zdarzają się wypadki. Tak było w 2020 roku na trasie z Bydgoszczy do Trzcińca. Wtedy łoś, który biegł pod nadjeżdżającym samochodem, nie przeżył zderzenia.

Pamiętaj, aby zachować spokój, gdy spotkasz na drodze łosia. Warto zwolnić lub zatrzymać pojazd, by nie wystraszyć już zestresowanego zwierzęcia. Jeśli widzimy, że stanowi zagrożenie dla nas i użytkowników dróg – powiedzmy o tym służbom.

Łoś z inspekcją na budowie drogi w Białych Błotach [zdjęcia, wideo]

Materiały promocyjne partnerów

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.